Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w polsce
02.01.2012 09:28

Rostowski: Polskie PKB może wynieść 3-4 proc.

Minister ocenił, że ostatnie decyzje szczytu w Brukseli po raz pierwszy idą w dobrym kierunku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ Nawet przy zerowym wzroście w Europie Zachodniej, Polska może rozwijać się w tempie 3-4 proc. _ - ocenił minister finansów Jacek Rostowski w opublikowanym dziś wywiadzie dla _ Newsweeka _.

_ W dłuższej perspektywie - jeżeli nie dojdzie do najgorszego, czyli rozpadu strefy euro i prawdopodobnego wówczas rozpadu Unii Europejskiej, to uważam, że nawet przy zerowym wzroście w Europie Zachodniej my możemy rozwijać się w tempie 3-4 proc. _ - powiedział Rostowski.

Rostowski ocenił, że ostatnie decyzje szczytu w Brukseli i towarzyszące mu decyzje Europejskiego Banku Centralnego _ po raz pierwszy idą w dobrym kierunku, dają jakąś pozytywną perspektywą _.

_ Jestem bardziej optymistyczny, jeżeli chodzi o ogólną sytuację, niż byłem trzy tygodnie temu _ - powiedział.

Rostowski zapytany o to, czy gdyby oprocentowanie obligacji w Polsce wzrosło z 5-6 do 8 proc., oczekiwałby od NBP zakupu obligacji rządowych, powiedział: _ W Polsce nie ma zakazu zakupu obligacji skarbowych przez NBP na rynku wtórnym. Jeżeli do wzrostu rentowności obligacji dochodzi na skutek paniki, albo zarażenia wirusem z zewnątrz, a nie na skutek złego zarządzania finansami publicznymi, to może być celowe, aby NBP krótkoterminowo interweniował _.

Czytaj więcej o kryzysie w Polsce
Znów złe prognozy. Kryzys w Polsce się pogłębia Polską gospodarkę czeka w 2012 roku spowolnienie. Kryzys się pogłębia.
Podtrzymali dobre prognozy PKB dla Polski Zdaniem ekspertów JP Morgan średnioroczny poziom PKB dla Polski sięgnie 4,2 proc. w 2011 r. i 4,0 proc. w kolejnym 2012 rok.
Bank Światowy zmienia prognozy dla Polski. Na gorsze Nasza gospodarka będzie się rozwijała wolniej niż przewidywano.
Tagi: kryzys w polsce, rostowski, pkb, wzrost, polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz