Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rostowski zapowiada ogromne cięcia wydatków

0
Podziel się:

Minister zapewnia, że reforma zagwarantuje bezpieczeństwo i stabilność gospodarki.

Rostowski zapowiada ogromne cięcia wydatków
(kprm.gov.pl)

Minister finansów zapowiedział, że Polska podejmie w tym i w przyszłym roku jedną z najszybszych napraw finansów publicznych w całej Europie. Jacek Rostowski wyjaśnił, że ma to zapewnić bezpieczeństwo i stabilność polskiej gospodarki.

_ - To jest wysiłek wymagany co roku, każdego miesiąca, co tydzień i codziennie, aby zapewnić dobre funkcjonowanie gospodarki polskiej _ - mówił minister finansów w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

- _ Bardzo twardo trzymamy wydatki w tym roku i przyszłym w budżecie, który już został wstępnie przyjęty przez rząd. Przy wzroście gospodarczym, który przewidujemy, to da bardzo widoczne efekty _ - dodaje minister.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Minister wcześniej mówił, że Polska jest daleka od podejmowania jakichkolwiek awaryjnych rozwiązań. Wyjaśnił, że w związku z przewidywaniami kłopotów na rynkach finansowych, od początku roku podwyższono elastyczną linię kredytową w Międzynarodowym Funduszu Walutowym na 30 miliardów dolarów, a także wyprzedzająco finansowano potrzeby pożyczkowe.

Dlatego - zdaniem ministra Rostowskiego - sytuacja budżetu jest w pełni bezpieczna, a deficyt budżetowy przewidywany jest na 10 miliardów złotych niżej, niż zapisany w ustawie budżetowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/rzad;oszczedza;na;bezrobotnych;na;armii;i;urzedach;nie,182,0,672438.html) Rząd oszczędza na bezrobotnych, na armii i urzędach nie Wydatki z kasy państwa będą w przyszłym roku wyższe o 12,47 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t148884.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nie;chca;podzielic;losu;grecji;tna;wydatki,173,0,864173.html) Nie chcą podzielić losu Grecji, tną wydatki 47 miliardów euro zamierza zaoszczędzić włoski rząd, by zredukować zadłużenie państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t94137.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/obama;zetnie;deficyt;o;4;biliony;dolarow,56,0,812088.html) Obama zetnie deficyt o 4 biliony dolarów? Prezydent USA przedstawił ambitny plan cięć budżetowych. Chce między innymi zabrać ulgi dla najbogatszych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;ma;projekt;budzetu;ciecia;sa;drakonskie,71,0,742215.html) Projekt budżetu Grecji. Cięcia są drakońskie _ - Grecja nie zbankrutuje - _ zapewnia premier Jeorios Papandreu. Oszczędności sięgną 14 mld euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)