Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozbiór Ukrainy? Brudziński: Sikorski naraził na szwank wiarygodność Polski

0
Podziel się:

- Radosław Sikorski naraził na szwank wiarygodność naszego kraju - uważa z kolei poseł PiS Joachim Brudziński.

Rozbiór Ukrainy? Brudziński: Sikorski naraził na szwank wiarygodność Polski
(PAP/Jakub Kamiński)

Radosław Sikorski źle zaplanował swój czas - tak poseł PO Jacek Rostowski tłumaczy wczorajsze zachowanie marszałka Sejmu. Z kolei Joachim Brudziński z PiS uważa, że reakcja marszałka na pytania dziennikarzy, dotyczące wywiadu dla amerykańskiego portalu Politico, była kompromitująca.

Tłumaczył się brakami w pamięci i tym, że w swoich wypowiedziach zaglopował się.

Zdaniem Rostowskiego, który gościł w radiowej Trójce, Radosław Sikorski źle zaplanował swój czas i dlatego nie miał czasu na rozmowę z dziennikarzami.

Były wicepremier uważa też, że należy uwierzyć Sikorskiemu, który twierdził, iż _ zagalopował się _ w wywiadzie dla Politico. Amerykański portal cytuje słowa byłego szefa polskiego MSZ o tym, że Władimir Putin proponował Donaldowi Tuskowi udział w rozbiorze Ukrainy.

Jacek Rostowski dodał, że w Bukareszcie prezydent Rosji publicznie _ agresywnie wypowiadał się o Ukrainie _, mówiąc, iż jest to sztuczne państwo, powstałe z terytoriów, należących do innych krajów. Były wicepremier zaznaczył, że Putin wygłaszał takie opinie na różnych forach i w rozmowach z wieloma europejskimi przywódcami.

Radosław Sikorski naraził na szwank wiarygodność naszego kraju - uważa z kolei poseł PiS Joachim Brudziński. Gość radiowej Jedynki powiedział, że reakcja marszałka Sejmu na pytania dziennikarzy, dotyczące wywiadu dla amerykańskiego portalu _ Politico _, była kompromitująca bez względu na to, z czego wynikała. Zdaniem posła PiS, należy postawić pytanie, czy Radosław Sikorski jest _ pożytecznym idiotą, czy pomocnikiem Putina _. Joachim Brudziński dodał, że polityczną odpowiedzialność za całą sprawę ponosi premier Ewa Kopacz.

Poseł PiS zwrócił uwagę, że to, jak słaba jest pozycja Polski, pokazał ostatni szczyt w Mediolanie. Nasza delegacja nie została zaproszona do rozmów, poświęconych wojnie na Ukrainie. Wcześniej o tym, że Polska powinna tam być mówił szef MSZ Grzegorz Schetyna.

W wywiadzie dla amerykańskiego portalu Politico Radosław Sikorski powiedział między innymi, że Władimir Putin proponował Donaldowi Tuskowi udział w rozbiorze Ukrainy. Obecny marszałek Sejmu najpierw nie chciał tłumaczyć polskim dziennikarzom swoich wypowiedzi, a następnie - po rozmowie z premier Kopacz - przepraszał ich i wycofał się ze swoich rewelacji. Tłumaczył pomyłkę brakami w pamięci.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)