Notowania

wiadomości
20.11.2015 06:05

Rozbito grupę, która wyłudziła 320 mln euro z tytułu VAT-u

W operacji, przeprowadzonej przy współpracy sił porządkowych piętnastu państw unijnych, przeprowadzono łącznie pięćdziesiąt przeszukań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Lisa S.)

Niemieckie, holenderskie i polskie służby policyjne aresztowały w czwartek 27 osób zaangażowanych w siatkę przestępczą oskarżaną o wyłudzenie 320 mln euro z tytułu podatku VAT - podała unijna agencja ds. współpracy wymiarów sprawiedliwości Eurojust.

W tej skoordynowanej operacji, przeprowadzonej przy współpracy sił porządkowych piętnastu państw unijnych, przeprowadzono łącznie pięćdziesiąt przeszukań.

W operacji udział brały jeszcze m.in. służby takich państw jak: Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania i Francja - sprecyzowała agencja Eurojust, która ma swą siedzibę w Hadze.

- Ta wspólna akcja o nazwie Operation Vertigo 3 jest częścią zakrojonego na szerszą skalę śledztwa w sprawie zorganizowanego oszustwa z tytułu podatku VAT - podała ta instytucja w komunikacie.

Według Eurojustu, siatce przestępczej udało się wymigać od płacenia VAT-u dzięki - jak to ujęto - "wyrafinowanemu" systemowi polegającemu na unikaniu zadeklarowania prawidłowej kwoty podatku. Więcej szczegółów nie podano.

- Ścisła współpraca pomiędzy wszystkimi partnerami na początku tego śledztwa pozwoliła określić kluczowe postacie uwikłane w to zorganizowane oszustwo i podjąć skuteczne ukierunkowane działania ponad granicami - dodała agencja.

Zobacz także:

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz