Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozkład jazdy PKP. Jakie czekają nas zmiany?

0
Podziel się:

Od jutra zacznie obowiązywać druga z sześciu tegorocznych zmian rozkładu jazdy pociągów. Niedogodności potrwają do połowy czerwca.

Rozkład jazdy PKP. Jakie czekają nas zmiany?
(pkp.pl)
bEKFXoeZ

Pasażerowie nadal nie pojadą pociągami z Krakowa do Zakopanego, utrudnienia wystąpią także między innymi na trasie Warszawa-Łódź.

Zmiany w rozkładach będą obowiązywały do 15 czerwca i są spowodowane pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych prowadzonymi przez PKP PLK. W 2014 roku kolejarze chcą oddać do użytku blisko 1,5 tys. km zmodernizowanych torów i wydać na remonty ponad 7 mld złotych.

Jak zapewniają przewoźnicy, pasażerowie będą o zmianach informowani m.in. na dworcach. Kolejarze apelują, by przed podróżą sprawdzać terminy kursowania pociągów. Aktualne rozkłady można sprawdzić na stronach i profilach społecznościowych przewoźników, czy zasięgnąć informacji pod numerem infolinii 19 757.

bEKFXofb

Prace remontowe będą szczególnie intensywne m.in. na trasach Warszawa Zachodnia-Skierniewice na odcinku z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, czy w obrębie łódzkiego węzła kolejowego, gdzie powstaje m.in. stacja Łódź Fabryczna. Od soboty ruszą prace na drugim torze stołecznego mostu średnicowego.

Przykładowo na trasie Warszawa-Łódź na odcinku Warszawa Zachodnia-Skierniewice pociągi będą kursowały drogą okrężną przez Tarczyn, z pominięciem stacji Żyrardów oraz dodatkowym postojem na stacji Warszawa Służewiec. Dotyczyć to będzie składów _ Boryna _ Warszawa-Wschodnia-Łódź Kaliska, oraz _ Chochoł _ z Łodzi Kaliskiej do Warszawy Wschodniej. W związku z modernizacją linii Warszawa-Kraków zawieszone nadal będzie kursowanie pociągów _ Mickiewicz _ i _ Maria Curie-Skłodowska _ relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny.

W związku z remontem mostu średnicowego, ok. 45 pociągów PKP Intercity będzie rozpoczynało, bądź kończyło swój bieg na stacji Warszawa Gdańska. Jest to o 5 więcej niż po korekcie marcowej rozkładu. Zmiany dotyczyć będą m.in. pociągu _ Kaszub _ łączącego stolicę z Trójmiastem czy _ Śnieżki _ relacji Warszawa-Wrocław.

Do 18 czerwca będzie zawieszone kursowanie pociągów na trasie Kraków-Zakopane. Utrudnienia związane są z budową zbiornika Świnna-Poręba. Na tej trasie na pasażerów czeka zastępcza komunikacja autobusowa.

bEKFXofh

Utrudnienia nie ominą także podróżujących Przewozami Regionalnymi. Przykładowo w Pomorskiem na trasie Gdynia Główna-Hel, pociągiem dojedziemy tylko do Redy, z której autobusem można będzie dojechać do Helu. Z komunikacji autobusowej skorzystać będą musieli także podróżujący między Gdynią a Kościerzyną (odc. Somonino - Żukowo Wschodnie) i podróżujący między Malborkiem i Grudziądzem.

W Małopolsce odwołane będą składy kursujące między Krakowem a Wieliczką. Problemy mogą mieć także podróżujący m.in. do Tarnowa czy Krynicy. Od 27 kwietnia przywrócony będzie natomiast pociąg InterRegio _ Starosta _ z Warszawy przez Poznań do Zielonej Góry.

W związku z pracami na stołecznym moście średnicowym, utrudnienia będą czekały także pasażerów Kolei Mazowieckich. Tak jak to było dotychczas, ruch pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawą Centralną odbywać się będzie po jednym torze.

Pociągi lotniskowe do i z Modlina będą rozpoczynały i kończyły swój bieg w Warszawie Wschodniej. Z tej samej stacji wyruszać będą składy do Siedlec i Łukowa.

bEKFXofi

Nadal będzie obowiązywało honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i ZTM w pociągach SKM Warszawa m.in. na odcinkach: Dworzec Warszawa Gdańska - Warszawa Centrum, czy na trasie do Legionowa.

Utrudnienia będą również na trasie Warszawa-Skierniewice, Warszawa-Łuków, Warszawa Wileńska-Małkinia, Radom-Dęblin.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKFXofC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)