Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn rosną

0
Podziel się:

Polscy pracodawcy wciąż nie doceniają kobiet. Mimo że są one często lepiej wykształcone i pracują ciężej, to zarabiają mniej. I to przeciętnie o 36 procent, pisze „Dziennik”.

W badaniu na temat zarobków Polaków wzięło udział ponad 56 tys. osób. Jego wyniki są zatrważające. Różnica między przeciętnymi zarobkami kobiet i mężczyzn jest dziś większa niż przed rokiem. W 2005 roku mężczyźni zarabiali średnio 2850 zł, a kobiety 2145 zł, w zeszłym roku płaca mężczyzn wzrosła o 50 zł, za to kobiet spadła o 9 zł.

_ Ponad 61 proc. pań otrzymuje wynagrodzenie nie przekraczające 2500 zł, podczas gdy wśród mężczyzn taką płacę odbiera tylko ok. 43 proc. _ Różnice w pensji widać na każdym etapie kariery, od pracownika szeregowego do prezesa. Kobieta specjalista dostanie na rękę mniej o 580 zł niż mężczyzna. Im więcej pieniędzy wchodzi jednak w grę, tym bardziej spektakularne są różnice. Przeciętny wynik dla zarobków dyrektorów generalnych pokazuje, że panowie na tych stanowiskach dostają 10 tys. zł, kobiety zaledwie 4,5 tys. zł. I nic dziwnego, że czują się dyskryminowane, pisze dziennik „Dziennik”.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)