Notowania

Ruch ma nowego prezesa. Człowiek wydawców prasy trafił do zarządu

Ruch ma nowego prezesa. Rada nadzorcza poinformowała o powołaniu na to stanowisko Roberta Wardaka, który zastąpił na tym stanowisku Igora Chalupca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Madejski)
Kłopoty Ruchu wyszły na jaw po naszych publikacjach

Igor Chalupec ze stanowiskiem prezesa pożegnał się 5 października. Jak wówczas pisaliśmy, był to jeden z elementów porozumienia z Alior Bankiem, który zgodził się zrolować warte 170 mln zł linie kredytowe spółki. Ten sam bank wprowadził również dwie osoby do rady nadzorczej - jej przewodniczącego Seweryna Kowalczyka oraz Kamila Prokopa. Wydawców prasy, którym Ruch również jest winien pieniądze, reprezentuje w radzie Artur Sierant. Dwie pozostałe osoby to przedstawiciele Ruchu.

Tak sformowana rada nadzorcza zgodziła się 24 października powołać na stanowisko prezesa Roberta Wardaka, który pracował m.in. w Najwyższej Izbie Kontroli, departamencie Skarbu Państwa i Prywatyzacji oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, gdzie był członkiem rady nadzorczej.

Zobacz też: Będzie drożej, zacznie się od prądu

- Ruch S.A. w restrukturyzacji jest jedną z najdłużej działających spółek w Polsce. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku dystrybucji i sprzedaży prasy oraz produktów i usług szybko zbywalnych. Do moich zadań należeć będzie dbanie o to, żeby działania podejmowane w Ruch w restrukturyzacji realizowały zakładany plan i wytyczone cele – dokończenie procesu restrukturyzacji, przywrócenie płynności w spółce oraz docelowo znalezienie inwestora. W najbliższym czasie przedstawię szczegółowe plany dotyczące dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji spółki - powiedział po powołaniu Wardak. Rada nadzorcza zdecydowała także o oddelegowaniu na do zarządu na 3 miesiące Artura Sieranta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, skarb państwa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

MarekCzyli nacjonalizacja. Sprytne. Morawiecki jest tak zaślepiony swoją manią wielkości, że na luzie wywali kolejne setki milionów aby móc opowiadać o … Czytaj całość

26-10-2018

m-53@Marek. Ciekawe skąd wytrzasnąłeś nacjonalizację, o której piszesz. A w jaki sposób powiązałeś Morawieckiego z kłopotami (upadłością) Ruchu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)