Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Alior Bank dogadał się z głównym akcjonariuszem Ruchu. Wygląda na to, że dystrybutor prasy ma jeszcze szansę

Alior Bank dogadał się z głównym akcjonariuszem Ruchu. Wygląda na to, że dystrybutor prasy ma jeszcze szansę

O kłopotach ruchu pisaliśmy już w połowie roku. Fot. materiały prasowe Ruch
O kłopotach ruchu pisaliśmy już w połowie roku.

Bank podpisał z Lurena Investments porozumienie w sprawie kontynuacji restrukturyzacji Ruchu. Umowa dotyczy również poszukiwania dla dystrybutora inwestora. Ruch już pod koniec sierpnia złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

"2 października 2018 r. podpisana została umowa pomiędzy Lurena Investments B.V. oraz Alior Bank SA, która przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla RUCH SA oraz znalezienie docelowego inwestora dla Spółki" - napisano w komunikacie cytowanym przez PAP.

Z jego treści wynika, że Bank przedłuży finansowanie spółce, co pozwoli na przygotowanie wspólnie z KPMG planu restrukturyzacji. Firmy dogadały się również co do nadzoru nad spółką podczas restrukturyzacji. W ramach tego porozumienia ustalono również skład pięcioosobowej Rady Nadzorczej RUCH SA w restrukturyzacji.

Chaosu na polskim niebie nie będzie. "Polscy kontrolerzy nie biorą przykładów z Zachodu"


 

Jak już pisaliśmy w money.pl wydawca "Super Expressu" - spółka ZPR Media - złożyła do sądu wniosek o upadłość firmy Ruch. Broker radiowy - Time - złożył z kolei wniosek o postępowanie sanacyjne wobec dystrybutora prasy. Ruch jest zaskoczony tymi działaniami.

13 sierpnia do X wydziału gospodarczego ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Okręgowego w Warszawie trafił wniosek o upadłość spółki Ruch - poinformował portal wirtualnemedia.pl. Wnioskodawcą była spółka ZPR Media.

Zobacz także: Czarne chmury nad Ruchem. Agenci zarzucają firmie wyłudzenia i obcinanie pensji

Dzień później spółka Time złożyła natomiast wniosek o przeprowadzenie postępowania sanacyjnego.

Z kolei już 7b września sąd przychylił się do wniosku zarządu Ruchu i otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki. Jego celem jest zawarcie układu częściowego obejmującego tylko największych wydawców, którym Ruch jest winny co najmniej 1 mln zł.

Według ówczesnego komunikatu Ruchu decyzja sądu "stwarza realną szansę normalizacji dalszego funkcjonowania firmy". Spółka przekonuje, że otwarcie postępowania pozwala na kontynuowanie prac audytora, przygotowanie na podstawie wyników tego audytu planu restrukturyzacyjnego, a następnie podpisanie porozumień z największymi wierzycielami.

Czyli takimi, którym Ruch jest winien ponad 1 mln zł. Po otwarciu PPU Ruch informował wówczas, że celem spółki jest oparcie ostatecznego planu restrukturyzacji na wynikach prac firmy audytorskiej, która przygotowuje taki plan na zlecenie Ruchu, po uzyskaniu zgody Alior Banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wierzyciele, zadłużenie, ruch, postepowanie układowe
Czytaj także
Polecane galerie
ddf
2018-10-06 14:50
Zrujnowali firme kasy za nadział i wywóz nie płaca szkoda gadac ludzie zostali bez niczego trzeba szukac sobie nowej pracy !!!!
Dawid
2018-10-06 11:30
Szkoda że Ruch już od dawna nie jest polską firmą. Jakoś nie mam współczucia do upadającego zagranicznego kapitału.
jajco
2018-10-06 10:26
no to resortowe dzieci dalej mogą się bawic w biznes...