Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruch lotniczy w USA zakłócony

0
Podziel się

Powodem są wichury śnieżne zbliżające się do Stanów Zjednoczonych od północnego wschodu.

Ruch lotniczy w USA zakłócony
(AP/Fotolink/East News)
bEiLWIMl

Półtora tysiąca lotów pasażerskich zostało odwołanych na lotniskach USA do czwartku w południe czasu amerykańskiego z powodu zimowych wichrów i burz śniegowych nadciągających z północnego wschodu nad część terytorium USA zamieszkaną przez około 100 milionów ludzi.

Według portalu FlightAware.com, który monitoruje komunikację lotniczą, 2 233 loty były w tym czasie opóźnione. Amerykańska Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzegła, że zimowe burze i zamiecie _ będą powodowały do końca tygodnia ciężkie zakłócenia _ w komunikacji lotniczej na terenie USA.

Należy oczekiwać zamieci śnieżnej w rejonie Nowego Jorku, m.in. na Long Island. Dotkliwą falę mrozów zapowiadają służby meteorologiczne Kanady, które apelują do mieszkańców, aby ograniczyli w godzinach od 16 do 20 czasu miejscowego korzystanie z grzejników elektrycznych, by uniknąć awarii systemu energetycznego.

bEiLWIMn

Do największej takiej awarii w ostatnich dziesięcioleciach doszło przed świętami Bożego Narodzenia w Toronto. Z powodu licznych uszkodzeń linii przesyłowych, spowodowanych przez łamiące się oblodzone gałęzie drzew, ponad ćwierć miliona mieszkańców tej wielkiej aglomeracji miejskiej pozostawało przez parę dni bez prądu.

W Winnipeg w środkowej części kraju temperatura spadła w czwartek poniżej -40 stopni Celsjusza, w Quebecu - do minus 38 stopni, a w niektórych rejonach Toronto i innych miast nad jeziorem Ontario - do minus 29 stopni.

Z powodu zapowiedzianej fali zimna władze Toronto znacznie zwiększyły liczbę łóżek w schroniskach dla bezdomnych, aby mogły pomieścić więcej osób niemających dachu nad głową.

Czytaj więcej w Money.pl

bEiLWIMt
bEiLWIMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)