Notowania

janusz palikot
29.04.2012 13:58

"Ruch Palikota członkiem centroprawicowej koalicji"

Gratulacje od Palikota nie pomogły. Szef SLD dalej obrażony?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ruch Palikota razem z PO i PSL tworzy trójczłonową, centroprawicową koalicję. - _ SLD może z nim rozmawiać jeśli z tej koalicji wystąpi, ale tylko wtedy _ - oświadczył podczas konferencji prasowej przewodniczący Sojuszu Leszek Miller.

Aktualizacja 14:52

Miller podkreślał, że koalicja ta _ przepchnęła _ w Sejmie reformę emerytalną polegającą na wydłużeniu wieku emerytalnego do lat 67. Nie zgodziła się na referendum w tej sprawie proponowane przez Solidarność, odrzuciła też ustawę o płacy minimalnej i podpisała się pod innymi aktami prawnymi, które są _ z gruntu antypracownicze i antylewicowe _.

- _ Można oczywiście zamykać oczy na te podstawowe fakty i uznawać, że to jak się głosuje w Sejmie, za jakimi decyzjami się podpisuje to nie ma znaczenia. Otóż uważamy, że ma znaczenie. To określa charakter ugrupowania _ - powiedział Miller.

- _ Jeśli Janusz Palikot wystąpi z tej centroprawicowej koalicji, to możemy rozmawiać, ale dopiero wtedy _ - podkreślił przewodniczący SLD.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/91/m181083.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;na;grobie;blidy;apeluje;do;platformy;i;sld,17,0,1073681.html) *Palikot na grobie. _ Przypomina o zmowie _ * - _ Grób Barbary Blidy ciągle przypomina o zmowie elit _ - podkreśla Janusz Palikot Jak dodał, polityka powinna być traktowana na serio, by każdy wyborca wiedział czym różnią się poszczególne partie polityczne. - _ Jak nie wie, to otwiera się drogę demagogom i populistom _ - zaznaczył lider Sojuszu.

Wczoraj odbył się kongres SLD, podczas którego ogłoszono wyniki powszechnych wyborów przewodniczącego partii. Leszek Miller, który od grudnia kieruje Sojuszem, otrzymał potwierdzenie swego przywództwa. Janusz Palikot wysłał do niego depeszę gratulacyjną, w której wyraził nadzieję, że współpraca obu partii będzie się układała _ znacznie lepiej niż dotychczas _.

- _ Leszku, w imię interesów polskiej lewicy zapomnijmy o dotychczasowych nieporozumieniach i rozpocznijmy wspólny, skuteczny marsz do lepszej nowoczesnej Polski. Naszym głównym celem winno być definitywne odsunięcie od władzy POPiS-u, oraz stworzenie silnego lewicowego bloku, który będzie w stanie wziąć odpowiedzialność za losy Polski _ - napisał Palikot.

Podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami Miller powiedział również, że w najbliższych latach SLD będzie koncentrowało się na czterech ważnych dla Polaków sprawach: pracy, kwestiach ochrony zdrowia, edukacji, nowoczesnej gospodarce.

- _ Będziemy w tych kwestiach występowali z szeregiem projektów, także projektów ustaw, nie zaniedbując innych ważnych problemów związanych z budową państwa neutralnego światopoglądowo, z rozwojem państwa prawa, demokracji, równych szans czy tolerancji _ - zapowiedział Miller.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski dodał, że podczas sobotniego kongresu partia zaprosiła ugrupowania lewicowe do współpracy. - _ Chcemy by ta współpraca zakończyła się przygotowaniem kongresu porozumienia lewicy _ - podkreślił.

Jak powiedział, ważnym aspektem przyjętych w sobotę uchwał jest też stanowisko w sprawie Unii Europejskiej. - _ Jesteśmy za tym by przyjąć Kartę Praw Podstawowych, by wstąpić do strefy Euro _ - zaznaczył Gawkowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Poseł szokuje swoją decyzją. Oni się cieszą Kolejny poseł odszedł ze swojej partii do Ruchu Palikota. Brakuje im jeszcze jednego głosu do wniosku o odwołanie ministra Gowina.
Tylko Palikot jest prawdziwym mężem stanu? _ Enfant terrible _ polskiej polityki pokazał, jak powinna zachowywać się opozycja.
Piekarska o cynicznym Czarzastym. _ Byłam zażenowa _ Szczera rozmowa o tym, czy jedna z najbardziej znanych kobiet lewicy zostanie w SLD.
Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz