Notowania

ruch palikota
07.09.2012 15:49

Ruch Palikota: Wprowadźmy podatek bankowy

Ruch Palikota chce na przykład wprowadzić podatek bankowy od transakcji finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Kruk/CC/Wikimedia)

*50 miliardów zysku dla budżetu państwa w 4 lata - to główne założenie programu gospodarczego Ruchu Palikota. Posłowie zaprezentowali go podczas konferencji w Sejmie. *

Na zdjęciu Sławomir Kopyciński, poseł Ruchu Palikota

Ruch Palikota chce na przykład wprowadzić podatek bankowy od transakcji finansowych. Poseł Wincenty Elsner tłumaczył, że zasilałby on budżet państwa, a nie - jak proponuje resort finansów - Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przekonywał, że propozycja Ruchu Palikota nie będzie uderzać w klientów banków.

- _ Ten podatek nie dotyczy bankowości tradycyjnej. Nie dotyczy lokat, kredytów, nie dotyczy prowadzonych kont. Przedsiębiorcy i osoby fizyczne tego podatku zatem nie zapłacą _ - tłumaczy Elsner
.
Sławomir Kopyciński podkreślał, że gdyby obowiązywał podatek bankowy, rząd nie musiałby likwidować wielu ulg podatkowych. - _ Likwidacji ulgi internetowej, likwidacji ulgi na dzieci, likwidacji becikowego czy likwidacji ulgi z tytułu praw autorski - _wymienia Kopyciński.

Propozycje Ruchu Palikota w formie projektów ustaw trafiły już do laski marszałkowskiej. Poseł Armand Ryfiński zaapelował do marszałek Ewy Kopacz o jak najszybsze rozpoczęcie prac legislacyjnych. - _ Powinniśmy podjąć jak najszybsze środki zaradcze _ - ostrzega Ryfiński.

Poza podatkiem bankowym, Ruch Palikota zaproponował też wprowadzenie kategoryzacji ryzyka inwestycyjnego oraz liczne ułatwienia dla przedsiębiorców.

Czytaj więcej w Money.pl
Biedroń chce karać za obrażanie starszych i... Poszerzenie katalogu przestępstw motywowanych nienawiścią o przestępstwa m.in. ze względu na wiek czy orientację seksualną .
Zaskakujące życzenia Ruchu Palikota dla dzieci Zdaniem posła RP, Szumilas nie dostrzega problemu drogich podręczników i tego, że koncerny wydawnicze wyciągają z ręki rodziców blisko 2 mld zł rocznie.
Wielka ofensywa polskiej opozycji. Co planują? PiS w tym tygodniu przedstawi opozycyjne expose; Ruch Palikota szykuje kongres gospodarczy.
Tagi: ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz