Notowania

strajk w ryanair
18.07.2018 18:41

Ryanair odwołuje loty. Kłopot dla prawie 50 tys. pasażerów

W sumie 300 lotów odwołała linia lotnicza Ryanair 25 i 26 lipca. To z powodu protestu personelu pokładowego. Samoloty nie wylecą między innymi do i z Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Informację o tym linia podała na Twitterze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Samoloty nie wylecą między innymi do i z Hiszpanii, Portugalii i Belgii.

Prawie 50 tysięcy pasażerów, którzy mieli na te dni kupione bilety, już dostało informację SMS-em lub mailem o tym, że ich loty zostały odwołane. Największy problem mają pasażerowie na trasach do Belgii, ponieważ odwołany został prawie co trzeci lot.

Pierwsze utrudnienia pasażerowie odczują już w ten piątek. Z powodu strajku pilotów linia odwołała 24 połączenia między Wielką Brytanią i Irlandią.

Pasażerów czeka trudne lato, bo lotniczych strajków może być więcej. Irlandzkie Stowarzyszenie Pilotów IALPA zapowiedziało kolejne dwa całodniowe strajki 20 i 24 lipca. To skutek fiaska negocjacji z zarządem Ryanaira.

Piloci Ryanair żądają zmian w polityce płac, umowy określającej długość urlopów i zasad transferów załóg pomiędzy bazami Ryanaira w Europie i w Afryce. Oprócz tego w negocjacjach ma uczestniczyć niezależny negocjator, na co nie chce przystać przewoźnik.

ZOBACZ: * *Modlin będzie miał więcej połączeń

Strajk na 23 - 27 lipca zapowiedzieli również szwajcarscy kontrolerzy ruchu lotniczego zrzeszeni w Skycontrol i zatrudnieni na lotniskach w Bernie, Lugano, Genewie i Sion.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk w ryanair, prostest, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2018

SpaniolPOdziwiać zdolność liczenia redaktorów!!! 300 lotów x 200 pasażerów to około 6000 osób !A skąd wzięli POzostałe 44000 tylko oni wiedza

18-07-2018

VSIle by chciały zarabiać te KELNERKI z samolotów ??? Piloci rozumiem ale KELNERKI ??? przejdą się 3 - razy po samolocie i cała ich robota … Czytaj całość

18-07-2018

ulinkaI to jest strajk ! A co u nas ?? Ano nic , głowy w dół i za pieprz amy godząc się na dziadowskie pensje i podwyżki wszystkiego .

Rozwiń komentarze (39)