Notowania

strajk pilotów
19.07.2018 13:32

Ryanair odwołuje loty. Problemy nie ominą połączeń z Polski. Sprawdź, czy polecisz

Odwołane loty Ryanaira 25 i 26 lipca. Trwa strajk pilotów. Problemy z wakacyjnymi podróżami. Odwołane loty również z Polski. Sprawdź, czy polecisz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Ryanair odwołuje loty. Problemy nie ominą polskich podróżnych.

Przez strajk pilotów z Hiszpanii, Portugalii i Belgii Ryanair odwołuje 300 lotów w dniach 25 i 26 lipca. W tym loty do i z Polski. Mamy listę skasowanych połączeń. Sprawdź, czy Twój lot się odbędzie.

Linie lotnicze Ryanair od dłuższego czasu zmagają się z wewnętrznymi problemami. Zaczęło się od strajków członków załóg. Teraz strajkować zaczęli piloci. To paraliżuje połączenia tej linii. Głównie odwoływane są loty na trasach między Wielką Brytanią a Irlandią. Tylko dziś przez brak 1/4 załogi odwołano połączenia dotyczące 90 proc. brytyjskich pasażerów. To blisko 4 tysiące osób.

Irlandzcy piloci zapowiedzieli strajki na 20 i 24 lipca. Jednak najwięcej problemów Ryanairowi przysporzy strajk 25 i 26 lipca pilotów z Belgii, Portugalii i Hiszpanii. W samym środku letniego sezonu odwołano 300 lotów. 200 do i z Hiszpanii i po 50 do i z Belgii i Portugalii. Polscy podróżni nie unikną w tych dniach trudności. Dotarliśmy do pełnej listy odwołanych lotów.

Odwołane loty z i na polskie lotniska w dniach 25-26 lipca. Sprawdź, czy Twój lot jest na liście:

 • FR9172 Barcelona – Wrocław
 • FR9173 Wrocław – Barcelona
 • FR1057 Bruksela – Warszawa-Modlin
 • FR1058 Warszawa-Modlin – Bruksela
 • FR 1002 Hiszpania-Alicante – Warszawa-Modlin
 • FR 1001 Warszawa-Modlin – Hiszpania-Alicante
 • FR1426 Alicante – Gdańsk
 • FR1425 Gdańsk – Alicante
 • FR2228 Walencja – Kraków
 • FR2229 Kraków – Walencja
 • FR6728 Bruksela – Kraków (dotyczy lotów z 25 i 26 lipca)
 • FR6729 Kraków – Bruksela (dotyczy lotów z 25 i 26 lipca)

W przypadku odwołanego lotu linie proponują dwie opcje. Wybór innego terminu, nawet u innego przewoźnika, jeśli wybór Ryanaira będzie niemożliwy. Ewentualnie zwrot kosztów. Jednak każdemu należy się odszkodowanie. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej przewoźnik ma obowiązek poinformować pasażera o zmianach lub odwołanym locie maksymalnie na dwa tygodnie przed podróżą.

W tym wypadku informacje poprzez maila i smsy zostały wysłane na tydzień przed wylotem. Dlatego należy się rekompensata. Do 250 euro za podróż do 1500 km oraz do 400 euro za lot powyżej tej odległości.

Zobacz też: Zwolniona szefowa związku zawodowego PLL LOT: "Strajk trwa, sytuacja jest dynamiczna"

Fiasko rozmów. Będą strajki

Pasażerów czeka trudne lato, bo lotniczych strajków może być więcej. Poza Irlandzkim Stowarzyszeniem Pilotów IALPA, które zapowiedziało dwa całodniowe strajki na 20 i 24 lipca oraz strajkami 25 i 26 lipca w Belgii, Portugalii i Hiszpanii, pojawiają się zapowiedzi kolejnych. To skutek fiaska negocjacji z zarządem Ryanaira. Groźby strajku pilotów płyną również z Holandii i Włoch.

Piloci żądają zmian w polityce płac, umowy określającej długość urlopów i zasad transferów załóg pomiędzy bazami Ryanaira w Europie i w Afryce. Oprócz tego w negocjacjach ma uczestniczyć niezależny negocjator, na co nie chce przystać przewoźnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk pilotów, ryanair, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

j.p.LOT-owi już niedaleko do Ryanaira, spada coraz niżej! Czystość, obsługa (na lotnisku), punktualność! Czegóż jeszcze wymagać!

19-07-2018

ADATo nie tylko strajk pilotów. Pracownicy Ryanaira masowo odchodzą z pracy z powodu traktowania ich jak przedmioty. To jeden z najgorszych jak nie … Czytaj całość

19-07-2018

mwiW przypadku strajku nie ma odszkodowania z EU261/2004, a chyba o tym odszkodowaniu wlasnie pisze autor.

Rozwiń komentarze (11)