Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rynek nieruchomości w Moskwie. Znów jest popyt na luksusowe apartamenty

0
Podziel się:

Zdaniem ekspertów, popyt ten jest stymulowany przez dwa czynniki. Pierwszy z nich to polityka samych deweloperów, którzy oferują znaczne rabaty. Drugi to zmiany w rosyjskim prawie podatkowym.

Rynek nieruchomości w Moskwie. Znów jest popyt na luksusowe apartamenty
(Geraint Rowland / Flickr (CC BY 2.0))

Po słabym roku na rosyjskim rynku nieruchomości, spowodowanym kryzysem ekonomicznym, widać pierwsze oznaki ożywienia, na razie głównie w segmencie nieruchomości luksusowych - wynika z danych zgromadzonych przez firmę Kalinka Group.

Kalinka Group, firma analizująca rynek nieruchomości w Rosji, podaje, że w listopadzie br. popyt na luksusowe nieruchomości w Moskwie wzrósł o 25 proc. w ujęciu rocznym i aż o 50 proc. w ujęciu miesięcznym.

Zdaniem ekspertów, popyt ten jest stymulowany przez dwa czynniki. Pierwszy z nich to polityka samych deweloperów, którzy oferują potencjalnym nabywcom znaczne rabaty. Drugi to zmiany w rosyjskim prawie podatkowym, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 r. W świetle tych zmian okres, po którym właściciel będzie mógł sprzedać nieruchomość bez konieczności płacenia podatku, wydłuży się z trzech do pięciu lat od daty zakupu.

Tym samym każdy, kto zakupi nieruchomość w Rosji przed końcem 2015 r., będzie mógł sprzedać ją w 2018 r., nie płacąc 13-proc. podatku od jej zbycia - wyjaśnia w rozmowie z gazetą "Kommiersant" Jekaterina Rumiancewa, prezes Kalinka Group. Taką postawę reprezentuje większość osób zainteresowanych rosyjskim rynkiem nieruchomości. Z danych zebranych przez Kalinka Group wynika, że tylko 10 proc. potencjalnych inwestorów deklaruje gotowość czekania do 2021 r. ze sprzedażą nieruchomości zakupionej po 1 stycznia 2016.

Zobacz także: Zobacz także:
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)