Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rynek nieruchomości w Warszawie. Stolica spadła w rankingu atrakcyjności dla inwestorów

0
Podziel się:

Warszawa w oczach inwestorów jest nadal atrakcyjną lokalizacją, choć w rankingu przesunęła się o trzy pozycje w dół. Przed Warszawę wskoczył Sztokholm, Helsinki i Budapeszt.

Rynek nieruchomości w Warszawie. Stolica spadła w rankingu atrakcyjności dla inwestorów
(Radek Kołakowski/wikimedia (CC0 1.0))

W tegorocznym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej na rynku nieruchomości, będącym częścią raportu "Emerging Trends in Real Estate. Europe 2016" Warszawa spadła o trzy pozycje i ostatecznie uplasowała się na 17 miejscu wśród 28 ocenianych miast - informuje firma PwC, która wspólnie z Urban Land Institute opracowała raport.

Na szczycie zestawienia znalazły się Berlin, Hamburg i Dublin, z kolei ostatnie miejsca zajmują Lyon, Ateny i Moskwa.

Mimo spadku, autorzy raportu podkreślają, że Warszawa nadal stanowi atrakcyjną lokalizację dla inwestycji w nieruchomości komercyjne i wyróżnia się pozytywnie na tle pozostałych miast z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

- Warszawa w oczach inwestorów jest nadal atrakcyjną lokalizacją, choć w rankingu przesunęła się o trzy pozycje w dół. Przed Warszawę wskoczył Sztokholm, Helsinki i Budapeszt. Sztokholm odnotował jeden z najwyższych w Europie wskaźników wzrostu populacji i to był pozytywny sygnał dla inwestorów. Z podobnego powodu, związanego z pozytywnymi zmianami demograficznymi, w rankingu do przodu przesunęły się Helsinki - mówi Kinga Barchoń z PwC.

Według niej ograniczona liczba nieruchomości najwyższej klasy do sprzedaży w Warszawie oraz popularność lokalizacji w miastach regionalnych dla centrów usług wspólnych powodują, że inwestorzy coraz chętniej spoglądają na inne polskie metropolie. Rok 2016 może być pod tym względem przełomowy, przynosząc dalszy rozwój miast regionalnych, takich jak Łódź, Poznań czy Gdańsk.

Raport podsumowuje perspektywy dla europejskiego rynku nieruchomości oraz opisuje przewidywane trendy na rynkach kapitałowych, dostępność kapitału i finansowania dłużnego na rynku nieruchomości. Raport powstaje na podstawie rozmów z ponad 500 uznanymi międzynarodowymi ekspertami rynku nieruchomości, w tym inwestorami, deweloperami, bankierami i agentami - także z Polski.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)