Notowania

09-03-2018 (11:44)

Rząd nie boi się wojny handlowej. "Amerykańskie cła nie uderzą w Polskę"

Zdaniem minister jesteśmy w stanie dziewiętnastowiecznej wojny celnej, ponieważ retorsje zaproponowane przez Komisję Europejską są również dość mocne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Amerykańskie cła na stal i aluminium, uwzględniając poziom naszego eksportu do USA, nie uderzą bezpośrednio w Polskę - powiedziała w TOK FM Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

"Kiedy patrzymy na poziom eksportu polskich wyrobów do USA, to to nie jest coś co uderza bezpośrednio w polski sektor. Nie jesteśmy bardzo dużym producentem aluminium. Analizujemy jak to może wpłynąć na rynek. Dziś nasze perspektywy są optymistyczne" - oceniła Emilewicz.

Zdaniem minister jesteśmy w stanie dziewiętnastowiecznej wojny celnej, ponieważ retorsje zaproponowane przez Komisję Europejską są również dość mocne. "Zobaczymy, jakie będą ostatecznie rozwiązania" - dodała Emilewicz i zapewniła, że nie bagatelizuje wojny handlowej.

Przypomnijmy. W czwartek Donald Trump ogłosił wprowadzenie ceł na stal i aluminium.Powiedział, że decyzja jest spełnieniem wyborczej obietnicy i zapewnieni bezpieczeństwo całemu państwu. - Nie masz stali, nie masz państwa. Nasz przemysł był przez dekady celem nieuczciwej konkurencji. Zamykane fabryki niszczyły całe społeczeństwa. Pozostawiano je, by gniły i rdzewiały. Tchnące życiem wspólnoty zmieniono w miasta-widma - mówił. Dodał, że to właśnie z amerykańskiej stali tworzony ma być sprzęt wojskowy wykorzystywany przez US Army.

Zobacz także: Wszytko co chcielibyście wiedzieć o Donaldzie Trumpie, ale boicie się zapytać

Tagi: trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
10
komentarze
0
+1
0
+1
0
ważne
0
smutne
0
ciekawe
0
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2018

Smutna PrawdaOd kilkudziesięciu lat żydzi , a szczególnie amerykańscy prowadzą wojnę przeciwko Polsce z nadzieją, że uda się im wyrwać miliardy dolarów z Naszego … Czytaj całość

09-03-2018

retallDwa państwa postanowiły jednocześnie wstawać z kolan i walnęły się pustymi głowami.

09-03-2018

Lysa659"Amerykańskie cła na stal i aluminium, uwzględniając poziom naszego eksportu do USA, nie uderzą bezpośrednio w Polskę" - oberwiemy tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)

Wybrane dla Ciebie