Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Nowy projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Restrukturyzacja przedsiębiorstw ma być łatwiejsza

4
Podziel się:

Restrukturyzacja przedsiębiorstw ma być łatwiejsza. W tym celu we wtorek 3 października rząd będzie pracował nad zmianą ustawy Prawo restrukturyzacyjne oraz ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw ma być łatwiejsza.
Restrukturyzacja przedsiębiorstw ma być łatwiejsza. (STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Proponowane rozwiązania - jak czytamy w ocenie skutków projektu ustawy - mają zapewnić możliwość skutecznego ubiegania się o pomoc na restrukturyzację przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców prywatnych oraz publicznych na terenie całego kraju.

Autorem projektu jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zobacz także: Firmy w coraz trudniejszej sytuacji. Jak naprawiać biznes?

Celem projektu jest dostosowanie przepisów ustawy do warunków określonych przez Komisję Europejską w procedurze notyfikacji "Programu pomocowego przewidującego udzielanie pomocy w celu ratowania i restrukturyzacji małych i średnich przedsiębiorców".

Proponowane zmiany mają umożliwić "udzielanie pomocy publicznej na restrukturyzację małych i średnich przedsiębiorstw bez dokonywania indywidualnej notyfikacji Komisji Europejskiej, przez co pozwoli osiągnąć zakładane efekty programu Program pomocowy przewidujący udzielanie pomocy w celu ratowania i restrukturyzacji małych i średnich przedsiębiorców" - napisano.

Dodano, że rozwiązanie to "jest korzystne zarówno z punktu widzenia MŚP, jak i z punktu widzenia organów udzielających pomocy", gdyż skróci to i uprości procedurę udzielania pomocy.

Jak oceniono, regulacja powinna przełożyć się na szybszy powrót do rentowności oraz ograniczyć ryzyko upadłości.

- Proponowana zmiana regulacji dotyczących udzielania pomocy publicznej na restrukturyzację umożliwi stworzenie dla przedsiębiorców jasnych i przejrzystych procedur dla uzyskania dozwolonej pomocy publicznej oraz zmniejszenie obciążeń administracyjnych - wyjaśniono.

W ocenie skutków stwierdzono, że przyjęcie projektowanej regulacji pozytywnie wpłynie na sytuację i rozwój regionów, z uwagi na wzrost konkurencyjności przedsiębiorców objętych pomocą i w efekcie przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
łebliński
6 lat temu
ziobro to pipipipipipipipipipsyn.
Ja Ro
7 lat temu
kolejny pomysł największego oszusta
Kroolik
7 lat temu
Dziękuję w imieniu wierzycieli. Liczę, że teraz państwo będzie płacić cudze długi tak, jak od prawie 30 lat czyni to z kopalniami.
Kszio
7 lat temu
Już wy lepiej nie pomagajcie. Pomóżcie lepiej służbie zdrowia. Ale tego chyba żaden rząd nie potarfi w Polsce zrobić