Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd chce przekazać uzdrowiska samorządom

0
Podziel się:

Jak dowiedzieli się dziennikarze, w Ministerstwie Skarbu odbędzie się dziś spotkanie z marszałkami województw, na którym zostanie złożona propozycja przejęcia uzdrowisk należących do państwa.

Rząd chce przekazać uzdrowiska samorządom
(ffolas/iStockphoto)

Chodzi o 10 uzdrowisk: Busko-Zdrój, Ciechocinek, Kołobrzeg, Świnoujście, Lądek-Długopole, Szczawno-Jedlina, Wysowa, Rabka, Rymanów i Horyniec - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _. Jak przypomina gazeta, rząd pierwotnie planował ich prywatyzację, ale taki scenariusz nie spodobał się samorządom i został przez nie oprotestowany w czasie konsultacji.

Resort skarbu zaoferuje więc województwom możliwość przejęcia uzdrowisk i dopiero jeśli nie będą zainteresowane, realna stanie się prywatyzacja. Przedstawiciele samorządów uważają, że przejęcie przez nie uzdrowisk będzie lepszym rozwiązaniem, niż prywatyzacja.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruszył etap wielkiej prywatyzacji. Sprawdź, czy zarobisz na tej spółce Akcje banku kierowanego przez Zbigniewa Jagiełłę powinny pójść mocno w górę.
Rząd wyciska dywidendy. 155 proc. planu Rząd wyciska ze spółek ile się da, ale i tak nie zrealizował planu.
Tusk sprzedał 763 firmy. Zarobił 44 miliardy Przychody z prywatyzacji wyniosły pod koniec 2011 r. ponad 13 mld zł wobec planowanych na ten rok 15 mld zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)