Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
30.12.2008 15:30

Rząd chce wspierać rozwój e-biznesu

Dofinansowane będą inwestycje w rozwój sieci, powstanie też publiczna platforma elektroniczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Edward Bock/Dreamstime.com)

Ułatwiania w prowadzeniu działalności gospodarczej przy wykorzystaniu internetu, tworzenie warunków prawnych do wykorzystania narzędzi teleinformatycznych oraz pomoc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych na odległość - to główne zadania programu przyjętego przez rząd.

Chodzi o zwiększenie zastosowań elektronicznych w działalności gospodarczej oraz szersze wykorzystanie treści elektronicznych w biznesie. Jak zakładają autorzy program przyczyni się również do prowadzenia bezpiecznych transakcji elektronicznych, szczególnie przez przedsiębiorców z sektora MSP.

| Rynek handlu elektronicznego w Polsce |
| --- |
| Rynek rodzimego e-handlu jest niewielki i stanowi jedynie 1 proc. handlu detalicznego i ok. 6 proc. handlu hurtowego. Zaledwie 11 proc. obywateli dokonuje transakcji w Internecie, 5 proc. wszystkich przelewów bankowych obywateli to przelewy elektroniczne, 8,2 proc. wysyła wypełnione elektronicznie formularze urzędowe. _ źródło Ministerstwo Gospodarki _ |

Program zakłada wsparcie inwestycji w infrastrukturę informatyczną firm. W tym celu zostaną wykorzystane instrumenty finansowe przygotowane na potrzeby wspierania i prowadzenia działań innowacyjnych przewidziane w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

*Jak rozwijała sie sieć w Polsce w ostatnich latach *

_ źródło Money.pl _

Finansowana będzie budowa publicznej platformy elektronicznej, połączonej
z publicznymi rejestrami przedsiębiorstw. Użytkownikom zostanie udostępniona baza praktycznych informacji dotyczących zagadnień tradycyjnej i _ nowej gospodarki _, zarówno jeśli chodzi o rozpoczynanie działalności gospodarczej, nawiązywanie relacji z odbiorcami, prowadzenie działalności, jak i tworzenie informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw.

Raport Money.pl
*Polskie e-sklepy. Co powinny poprawić? * Money.pl sprawdził, czy polskie e-sklepy są dobrze przygotowane handlowego boomu. Przeanalizowaliśmy 105 największych sklepów internetowych. zobacz raport Money.pl

Właściciel firmy uzyska w formie elektronicznej informacje na temat ekonomiki e-gospodarki, zasad e-marketingu, zagadnień związanych z wymaganiami klientów czy włączaniem się przedsiębiorców w zamknięte sieci dostawcze. Prezentowane będą informacje na temat dostępnych środków inwestycyjnych i pomocowych oraz dostępnych szkoleń elektronicznych i tradycyjnych.

Udostępniony zostanie także przewodnik dla przedsiębiorcy wchodzącego w e-gospodarkę oraz przykłady firm, które odniosły sukces. Ponadto przedsiębiorcy uzyskają wiedzę na temat sposobów szacowania kosztów i korzyści oferowanych rozwiązań informatycznych.

Raport Money.pl
*To już 17 lat. Zobacz historię internetu w Polsce * Siedemnaście lat temu Polska uzyskała pełny dostęp do Internetu.W 1991 roku USA zniosły blokadę na połączenia komputerowe z naszego kraju. zobacz raport Money.pl

Przewiduje się uruchomienie cyklu szkoleń, wykładów i demonstracji platformy, które będą się odbywać ok. w wojewódzkich oddziałach Krajowej Rady Gospodarczej, branżowych izbach gospodarczych, agencjach rozwoju regionalnego.

Program zakłada poprawę bezpieczeństwa transakcji elektronicznych - stworzone zostaną warunki do upowszechnienia płatności elektronicznych.
Program wspierania handlu elektronicznego stanowi realizację Planu informatyzacji państwa na lata 2007-2010.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz