Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Montiego ujawnia efekty cięć

0
Podziel się:

Włoski rząd zaoszczędził przede wszystkim na administracji i służbowych samochodach.

Rząd Montiego ujawnia efekty cięć
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Rząd Mario Montiego ogłosił, że w ciągu pierwszych stu dni swej pracy zaoszczędził 43 miliony euro, przede wszystkim w wydatkach na administrację, transport i służbowe samochody.

To rezultaty oszczędności wprowadzonych przez kryzysowy gabinet ekspertów, powołany w listopadzie w celu uzdrowienia zadłużonych finansów państwa.

Przypomina się, że przykład daje od samego początku premier Monti, który do swego domu w Mediolanie jeździ pociągiem, a gdy wybierał się w pierwszą zagraniczną podróż do Brukseli, poprosił na lotnisku o mały samolot, gdyż rządowa maszyna przygotowana dla kilkuosobowej delegacji wydała mu się zdecydowanie za duża.

Najbardziej znacząca jest rekordowa redukcja lotów samolotami rządowymi. Ich liczba spadła o 92 procent - wynika z obszernego raportu ogłoszonego przez Kancelarię Premiera. Odnotowała ona likwidację ponad 200 stanowisk urzędników oraz znaczną redukcję wydatków na współpracowników i konsultantów.

Ponadto rząd poinformował, że zgodnie z zapowiedziami uruchomił środki w wysokości 20 miliardów euro na 130 inwestycji w dziedzinie infrastruktury, między innymi sieci wodne, kolej i autostrady.

_ Rząd w ciągu 100 dni dołożył najwyższych starań, by zrealizować swe zobowiązania wobec Europy _ - podkreślono w sprawozdaniu. Rada Ministrów zapewniła, że jest zaangażowana na rzecz tego, by euro _ nie stało się czynnikiem rozpadu i podziałów wśród Europejczyków _. _ Takie niebezpieczeństwo istnieje i jest dobrze widoczne _ - ocenił rząd Montiego.

Jak przypomniano w raporcie, jednym z jego priorytetów jest walka z oszustwami podatkowymi. Jako dowód determinacji wymieniono serię kontroli przeprowadzonych w minionych tygodniach w miejscowościach turystycznych, w hotelach, restauracjach i w barach w wielu miastach w celu sprawdzenia prawidłowości wydawania paragonów fiskalnych.

O kryzysie we Włoszech czytaj w Money.pl
Mogą zbankrutować, ale nie chcą oszczędzać Premier Włoch uważa, że kraje spoza strefy euro powinny uczestniczyć w procesie rozwiązywania jej obecnego kryzysu.
621 tys. euro - to pensja urzędnika we Włoszech Po kilkaset tysięcy euro rocznie zarabiają we Włoszech najwyżsi rangą przedstawiciele administracji i państwowych firm.
Berlusconi przekonuje się do swojego następcy Były premier chciałby, aby Mario Monti rządził krajem dłużej niż tylko do wiosny 2013 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)