Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
22.11.2005 12:36

Rząd o budżecie UE i autopoprawce

Podczas rozpoczętego we wtorek w południe posiedzenia rząd ma m.in. wysłuchać informacji o przebiegu prac nad autopoprawką do projektu ustawy budżetowej na rok 2006.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Podczas rozpoczętego we wtorek w południe posiedzenia rząd ma m.in. wysłuchać informacji o przebiegu prac nad autopoprawką do projektu ustawy budżetowej na rok 2006. *

Ministrowie zajmą się też rządowym projektem rozporządzenia w sprawie wskaźników przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2006 r.

W poniedziałek premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował, że prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia zapadnie decyzja w sprawie budżetu Unii Europejskiej na 2006 rok. Być może opinia publiczna pozna ją po wtorkowym posiedzeniu rządu. Jak mówił premier, informacja, że Polska miałaby zawetować budżet UE, "jest informacją dziennikarską, a nie informacją rządową".

Także w poniedziałek minister spraw zagranicznych Stefan Meller potwierdził w Brukseli, że dotychczasowy sprzeciw Polski w sprawie budżetu Unii Europejskiej na rok 2006 nie jest ostateczny.

Podczas posiedzenia ambasadorów w ubiegły czwartek przedstawiciel Polski zajął inne niż pozostałe kraje stanowisko w sprawie unijnego budżetu na rok 2006. Polska opowiedziała się za zwiększeniem globalnych wydatków Unii w roku 2006 zgodnie ze
stanowiskiem Parlamentu Europejskiego do 1,05 proc. dochodu narodowego brutto. Przygotowana przez Brytyjczyków propozycja zakłada wydatki na poziomie 1,01 proc. dochodu narodowego brutto.

Rada Ministrów rozpatrzyć też ma projekty nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Ministrowie zajmą się również projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do Spraw Rządowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego.

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz