Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd o spadkach i emisji obligacji. Trwa posiedzenie Rady Minisrów

0
Podziel się:

Według zapowiedzi Ministerstwa Gospodarki - ministrowie mają rozpatrzyć przygotowany przez ten resort projekt dotyczący umożliwienia reklamy cydru na zasadach takich, jak w przypadku piwa.

Rząd o spadkach i emisji obligacji. Trwa posiedzenie Rady Minisrów
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Rząd na rozpoczętym dziś po godz. 11 posiedzeniu ma omówić propozycje przepisów dot. m.in. emitowania obligacji przez firmy, odpowiedzialności spadkobiercy za długi spadkowe oraz ograniczenia ryzyka prowadzenia na zwierzętach nieuzasadnionych doświadczeń.

Ponadto - według zapowiedzi Ministerstwa Gospodarki - ministrowie mają rozpatrzyć przygotowany przez ten resort projekt dotyczący umożliwienia reklamy cydru na zasadach takich, jak w przypadku piwa. Resort gospodarki podkreśla, że cydr i piwo mają zbliżoną zawartość alkoholu, a także trafiają do podobnej grupy odbiorców. Ministerstwo uważa, że _ wprowadzenie regulacji dotyczących reklamy i promocji tego napoju z jabłek może pomóc polskim sadownikom w zagospodarowaniu nadmiaru owoców, w obliczu rosyjskiego embarga _ i będzie _ impulsem dla przemysłu rolno-spożywczego i przetwórczego oraz zwiększy możliwości eksportowe tego napoju _.

Swoje projekty w sprawie umożliwienia reklamy cydru przygotowali też już senatorowie PO oraz klub PSL, który chce, by obok cydru reklamować można było także perry - podobny napój produkowany z gruszek.

Rząd ma zająć się także m.in. propozycją zmian w prawie, która zakłada, że spadkobierca mógłby odpowiadać za długi spadkowe do wartości aktywów spadku, a nie - jak dziś - bez ograniczeń.

Ministrowie zajmą się także projektem, który ma ułatwiać emisję obligacji przez firmy oraz propozycją zniesienia obecnej 500-złotowej opłaty recyklingowej i wprowadzenia 400-złotowej opłaty uiszczanej przez osoby rejestrujące używane auta.

Rada Ministrów ma omówić projekt ustawy o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych. Ma ona dostosować polskie prawo do zapisów dyrektywy unijnej, która uwzględnia nowe odkrycia dotyczące odczuwania i wyrażania przez zwierzęta bólu, cierpienia i stresu. Nowe przepisy mają prowadzić do zmniejszenie cierpienia zwierząt i ograniczenie ryzyka prowadzenia na zwierzętach zbędnych i nieuzasadnionych doświadczeń.

Rząd zajmie się również Krajowym Programem Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu 2020 oraz Krajowym Programem Rozwoju Ekonomii Społecznej. Rada Ministrów ma wyrazić zgodę na stacjonowanie w Polsce 3. Batalionu Łączności NATO.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)