Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd skierował do Sejmu ustawę podwyższającej składkę rentową

0
Podziel się:

Według projektu składka wzrośnie z obecnych 6 do 8 proc. Pracownik będzie płacił tyle co dotychczas, natomiast pracodawca - 6,5 proc.

Rząd skierował do Sejmu ustawę podwyższającej składkę rentową
(Brankatekic/Dreamstime)
bEKxEBEB

Rząd dzisiaj obiegowo projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który zakłada, że od 1 lutego 2012 r. pracodawcy zapłacą o 2 punkty procentowe wyższą składkę rentową - podało CIR w komunikacie. Projekt został przesłany do Sejmu.

_ Rząd przyjął dzisiaj obiegowo projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który zakłada, że od 1 lutego 2012 r. pracodawcy zapłacą o 2 punkty procentowe wyższą składkę rentową. Składka wzrośnie z obecnych 6 do 8 proc. Pracownik będzie płacił (jak dotychczas) 1,5 proc. pensji brutto, natomiast pracodawca - 6,5 proc. _ - napisano w komunikacie.

_ Rozwiązanie to powinno zapewnić już w 2012 r. poprawę sytuacji sektora finansów publicznych. Zmiana ta pozwoli ograniczyć deficyt funduszu rentowego o ok. 7 mld zł w skali roku oraz zwiększyć pokrycie wydatków tego funduszu wpływami ze składek z niespełna 60 do ok. 75 proc. w 2012 r. _ - dodano.

bEKxEBED

_ Projekt został przesłany do Sejmu _ - zaznaczono.

O składce rentowej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/skladka-rentowa-w-gore-kto-na-tym-straci.html) Składka rentowa w górę. Ile na tym stracisz? Nie tylko pracodawca odczuje zapowiadany wzrost tego ubezpieczenia. Samozatrudnieni też zapłacą więcej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t160860.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/tusk;o;zmianie;skladki;rentowej;podal;termin,113,0,989297.html) Tusk zapowiedział termin zmian składce rentowej. Liczy, że Pawlak się rozmyśli Premier już wie, kiedy projektem zajmie się Sejm
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/za;chytrosc;tuska;zaplacimy;wszyscy,59,0,989243.html) Za chytrość Tuska zapłacimy wszyscy Wyciskane jak cytryna firmy mogą zwalniać - pisze Bartosz Wawryszuk.
bEKxEBFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)