Notowania

prognozy pkb
02.11.2012 14:29

Rząd szacuje wzrost PKB w trzecim kwartale

Analitycy Ministerstwa Gospodarki szacują, w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku PKB wzrósł o 2,6 proc., a głównym motorem wzrostu był popyt zewnętrzny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)

Ministerstwo Gospodarki, po serii danych makro za wrzesień szacuje, że wzrost PKB w trzecim kwartale wyniósł 1,7 proc. Resort podtrzymał prognozę wzrostu PKB w 2012 roku na poziomie 2,5 proc. - podano w comiesięcznym raporcie.

Spożycie ogółem w 2012 roku prognozowane jest na poziomie 1,6 proc., akumulacja 1,8 proc., a nakłady brutto na środki trwałe 2,2 procent.

Analitycy Ministerstwa Gospodarki szacują, w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku PKB wzrósł o 2,6 proc., a głównym motorem wzrostu był popyt zewnętrzny. Prognoza stopy bezrobocia kształtuje sie na poziomie 13,3 proc. w grudniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest korekta PKB. Ministerstwo zmienia zdanie Analitycy ministerstwa gospodarki podwyższyli prognozę wzrostu w 2011 roku do 4,2 proc. z 4 proc. prognozowanych wcześniej.
Doradca premiera ujawnia, co czeka Polskę Jan Krzysztof Bielecki: _ W przyszłym roku polska gospodarka może rozwijać się w tempie nawet 3 proc., jeżeli... _ .
Rząd zdecydował. Tak będzie wyglądał 2013 rok Rada Ministrów przyjęła założenia budżetowe i propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r.
Tagi: prognozy pkb, ministerstwo gospodarki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz