Notowania

stocznie
18.11.2009 19:42

Są chętni na majątek stoczni

Inwestorzy zainteresowani Stocznią Gdynia i Stocznią Szczecińską Nowa wpłacili wadium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jennikate/CC/Flickr)

Inwestorzy, którzy zgłosili się do przetargów, wpłacili wadium - informuje Agencja Rozwoju Przemysłu.

Na majątek w Gdyni zgłosiło się pięć zainteresowanych firm. W przetargach o majątek stoczni w Szczecinie wystartują trzy firmy. Rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu Roma Sarzyńska potwierdziła, że inwestorzy wpłacili wadium.

Największe wadium trzeba było wpłacić w przetargu za pochylnię Wulkan. To ponad 2 800 tysięcy złotych. W sumie przetargów ma być 13.

POSŁUCHAJ ROMY SARZYŃSKIEJ:

Dziś minął termin wpłacenia wadium w przetargu na części majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdynia. Poprzednia próba prywatyzacji majątku stoczniowego zakończyła się fiaskiem. Katarski inwestor wstępnie zainteresowany kupnem stoczni wycofał się z transakcji.

Przetarg na majątek gdyńskiego zakładu planowany jest na 26 listopada, dzień później ma się odbyć przetarg na aktywa stoczni w Szczecinie.

| To już trzecie podejście do prywatyzacji stoczni |
| --- |
| W maju katarski fundusz wylicytował majątek zakładów w Gdyni i Szczecinie, ale nie zapłacił całości pieniędzy, nad przejęciem aktywów zastanawiała się także katarska rządowa agencja, ale ostatecznie wycofała się z inwestycji. |

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: stocznie, majątek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz