Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Samoloty z Brazylii dla polskich VIP-ów ?

0
Podziel się:

W przetargu na samoloty dla polskich VIP-ów największe szanse mają brazylijskie Embraery.

W przetargu na samoloty dla VIP-ów największe szanse mają brazylijskie Embraery.

30 czerwca Agencja Mienia Wojskowego otworzy koperty z ofertami. W przetargu na sześć maszyn walczy pięciu światowych producentów i Bumar, który jeszcze nie przedstawił oferty.

"Dziennik" podaje, że Embraer Empresa Brasileira de Aeronáutica jest zdecydowanym faworytem przetargu ogłoszonego przez Agencję Mienia Wojskowego. Konkurentów - Airbusa, Bombardiera, Dassaulta i Gulfstreama - bije na głowę we wszystkich punktowanych kategoriach: ceny samolotów, części oraz doświadczenia przy serwisowaniu samolotów w Polsce.

Ich model Legacy 600 spełnia oczekiwania polskiego rządu, który chce mieć trzy samoloty na minimum 15 pasażerów w jednej kabinie oraz trzy z wyodrębnionym salonem dla czterech osób i drugim przedziałem dla minimum 11 pasażerów.

Każda z maszyn musi latać z prędkością minimalną 750 km/h na odległość co najmniej 5 tysięcy kilometrów, startować i lądować w trudnych warunkach oraz mieć gwarancję na minimum 1,5 tysiąca godzin lotu lub trzy lata. Brazylijska maszyna znacznie przekracza te wymogi - dodaje gazeta.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)