Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Samorządy sa gotowe przejąć uzdrowiska

0
Podziel się:

Do wczoraj województwa mogły złożyć do Ministerstwa Skarbu listy intencyjne w tej sprawie.

Samorządy sa gotowe przejąć uzdrowiska
(Picsfive/Dreamstime.com)

Województwo małopolskie jest zainteresowane przejęciem uzdrowisk, które rząd planował prywatyzować. Do wczoraj województwa mogły złożyć do Ministerstwa Skarbu listy intencyjne w tej sprawie.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak mówił w radiowej Jedynce, że jego region skorzystał z takiej opcji i złożył list intencyjny. Jak dodał, komunalizacji w jego regionie miałyby podlegać dwa uzdrowiska: Rabka-Zdrój i Wysowa-Zdrój. Jak podkreślał, województwo małopolskie ma pomysł na ich rozwój. Oba uzdrowiska rozszerzyłyby profil usług - między innymi o rehabilitację kardiologiczną. Ponadto ich atutem są zasoby wód mineralnych.

Zdaniem Wojciecha Kozaka, uzdrowiska pod rządami województwa byłyby szansą dla uzdrowisk. Te w Rabce-Zdroju i Wysowej-Zdroju mogłyby współdziałać - na przykład przyjmując tych samych pacjentów w ramach jednego turnusu, by oferować im szerszy zakres usług. Ponadto - jak mówił wicemarszałek - prywatyzacja uzdrowiska w Rabce-Zdroju oznaczałaby potencjalne problemy. O obiekty, których na terenie uzdrowiska jest około 50, mogliby się upomnieć dawni właściciele. Po wojnie uzdrowisko w Rabce zostało bowiem znacjonalizowane.

Wojciech Kozak liczy, że polskie uzdrowiska rozkwitną dzięki pomocy unijnej. Jak mówił, liczy na to, że zostaną one wsparte już z nowego budżetu Unii. W jego opinii, możliwe jest nawet, że projekty związane z uzdrowiskami będą sfinansowane w 85 procentach.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykują ułatwienia dla wybranych miast Prawdopodobnie w październiku resort kierowany przez Michała Boniego zaprezentuje białą księgę zawierającą rozwiązania prawne mające usprawnić funkcjonowanie metropolii.
Tak się oszczędza 8 milionów na prądzie Ogłoszony z inicjatywy Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM) przetarg należał do największych tego typu w Polsce.
Sprzedali większość polskich uzdrowisk Do Skarbu Państwa należy tylko siedem, z których sześć rząd zamierza jeszcze sprywatyzować.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)