Notowania

budowa autostrad
21.05.2013 07:27

Samorządy wyruszają na poszukiwanie 60 miliardów złotych

By wykorzystać unijne środki z nowej perspektywy finansowej, samorządowcy muszą znaleźć pieniądze, które wystarczyłyby na budowę 1500 kilometrów autostrad.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

*By wykorzystać unijne środki z nowej perspektywy finansowej, samorządowcy muszą znaleźć pieniądze, które wystarczyłyby na budowę 1500 kilometrów autostrad - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. *

Gazeta wyjaśnia, że na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zespół naukowców policzył, ile pieniędzy potrzebuje sektor publiczny na wkład własny do unijnych środków. Przyjęto założenie, że Bruksela przeznaczy przeznaczy dla tej grupy beneficjentów niemal 195 miliardów złotych.

Większość tej kwoty - ponad 107 miliardów - przypadnie na samorządy. _ Puls Biznesu _ zauważa, że lokalni włodarze muszą teraz wymyślić, jak znaleźć ponad 60 miliardów złotych na wkład własny. Kwota jest gigantyczna - czytamy w gazecie. Za te pieniądze można wybudować 31 stadionów narodowych, 1500 kilometrów autostrad albo 133 lotniska w Modlinie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie przyrosłem do ministerialnego fotela" Wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz (PO) powiedział, że nie ma sobie nic do zarzucenia, ale liczy się z politycznymi konsekwencjami sprawy dot. nieformalnego spotkania z wykonawcą odcinka autostrady A1.
Wydają krocie na gimbusy. Bo szkół mało Z roku na rok samorządy wydają coraz więcej na dowóz uczniów do szkół.
Będzie wysyp przetargów na budowę dróg Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad liczy, że wykonawcy nowych kontraktów będą w świadomy sposób dobierać konsorcjantów, a w procesie ich prekwalifikacji będzie dobra współpraca z instytucjami finansowymi.
Tagi: budowa autostrad, autostrady, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz