Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji. Putin: To kompletna głupota

0
Podziel się:

Władze państw, które wprowadziły restrykcje przeciwko Rosji, szkodzą własnej gospodarce - mówił podczas forum inwestycyjnego w Moskwie.

Sankcje dla Rosji. Putin: To kompletna głupota
(World Economic Forum)

Władze państw, które wprowadziły restrykcje przeciwko Rosji, szkodzą własnej gospodarce_ _ - mówił prezydent Rosji podczas forum inwestycyjnego _ Rosja wzywa _ w Moskwie.

Putin wyjaśniał, że sankcje przeciwko Rosji to broń obosieczna. - _ Wszelkie ograniczenia, tak zwane sankcje, to oczywiście zupełna głupota ze strony tych rządów, które ograniczają swój biznes, przeszkadzają mu w pracy, obniżają jego zdolności, zwalniają miejsce na tak perspektywicznym rynku jak rosyjski dla ich konkurentów. Ale my reagujemy na to spokojnie _ - powiedział.

Rosyjski prezydent podkreślał, że poprzez restrykcje naruszane są fundamentalne zasady światowej gospodarki, wyznaczone przez Światową Organizację Handlu, zasady gospodarki rynkowej i konkurencji.

Jego zdaniem, podważa to zaufanie do międzynarodowych instytucji finansowych, rezerw walutowych, dolara i euro. To przynosi długoletnie, niewidoczne na początku szkody światowej ekonomice.

Władimir Putin wyraził też nadzieję, że zachodnie mocarstwa się opamiętają. - _ Chciałbym bardzo i mam nadzieję, że ten okres nieporozumień przetrwamy i rozpocznie się stabilny trend rozwoju światowej gospodarki. Rosja będzie wówczas gotowa- co oczywiste- wnosić swój wkład w tę wspólną pracę. _

_ _

Stwierdził też, że mimo sankcji, wciąż przybywa zagranicznych inwestycji w Rosji, a jego kraj cieszy się zaufaniem inwestorów z innych krajów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Putin odpowiedzialny za spokój na Ukrainie" - _ Uzgodnione przez strony konfliktu zawieszenie broni musi być wreszcie przestrzegane w całości _ - przestrzega kanclerz Niemiec.
"Rosja nie poprzestanie na Ukrainie" Jeśli nie powstrzymacie rosyjskiej agresji - ofiarami padną kolejne państwa - ostrzegali ukraińscy posłowie w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
Mocna ocena Rosjan: Chcą nas poniżyć i osłabić Aż 71 proc. respondentów uważa, że kary ze strony USA i Unii Europejskiej mają na celu poniżenie i osłabienie ich kraju - wynika z najnowszego sondażu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)