Notowania

waluty
27.08.2018 13:51

Sankcje wobec Rosji wchodzą w życie. Rubel najsłabszy od dwóch lat

Kolejne sankcje uderzają w rosyjską gospodarkę. Rykoszetem dostaje tamtejsza waluta. Rubel względem amerykańskiego dolara jest ostatnio wyceniany najniżej od ponad dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Guneev)
Władimit Putin musi stawić czoła kolejnym sankcjom z Zachodu.

Kolejne sankcje uderzają w rosyjską gospodarkę. Rykoszetem dostaje tamtejsza waluta. Rubel względem amerykańskiego dolara jest ostatnio wyceniany najniżej od połowy 2016 roku.

W poniedziałek Amerykanie wprowadzają pierwszą transzę nowych sankcji wobec Rosji. Dotyczą zakazu eksportu do Rosji towarów o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego.

To efekt próby otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego i współpracownika wywiadu brytyjskiego Siergieja Skripala. Oskarżenia kierowane są w kierunku władz rosyjskich, które jednak nie przyznają się do winy.

A to nie koniec restrykcji wymierzonych w Rosję. Jeżeli nie przedstawi publicznie zapewnień, że w przyszłości nie będzie używała broni chemicznej i jednocześnie nie zgodzi się na inspekcję ONZ, wprowadzona będzie druga transza sankcji, jeszcze bardziej dotkliwych.

*Trump zaostrzył sankcje wobec Rosji *

Choć Rosjanie prężą muskuły i przekonują, że gospodarka przetrwa kolejne sankcje, po notowaniach rubla widać, że sytuacja jest poważna. W ostatnich dniach kurs dolara przekroczył minimalnie 69 rubli. Rosyjska waluta jest więc najsłabsza od ponad dwóch lat.

Notowania rubla lecą na łeb na szyję od lutego. W pół roku osłabił się względem dolara o prawie jedną czwartą.

W poniedziałek po południu za dolara trzeba było zapłacić nieco ponad 67 rubli. Jedna złotówka u naszych wschodnich sąsiadów kosztuje 18 rubli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: waluty, wiadomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2018

NickySłaba waluta właśnie sprzyja gospodarce, i sankcje też Rosji pomogą

27-08-2018

JaskiniowiecJest w zasadzie kwestią jednego może dwóch pokoleń gdy ropa naftowa przestanie być potrzebna. Ja bym już na miejscu Rosjan rezerwował miejsca w … Czytaj całość

27-08-2018

NaukowiecSpoko.. wystarczy że Putin rozkaże prądowi płynąć w drugą stronę i całą elektronikę trafi szlag. USA będą na kolanach ha drzyjcie kapitaliści !!!!! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)