Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Przywódcy G7 uzgodnili działania

0
Podziel się:

Celem jest ukaranie Rosji za to, że nie realizuje międzynarodowego porozumienia dotyczącego kryzysu ukraińskiego.

Sankcje wobec Rosji. Przywódcy G7 uzgodnili działania
(PAP/EPA)

Przywódcy grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata uzgodnili podjęcie szybkich działań na rzecz nałożenia na Rosję nowych sankcji w związku z kryzysem na Ukrainie - poinformowano w Waszyngtonie.

Według wyższego przedstawiciela władz USA, każdy kraj G7 zadecyduje, jakie sankcje wprowadzi i choć przedsięwzięcia te będą koordynowane, nie muszą być identyczne.

Jak głosi komunikat opublikowany przez Biały Dom w czasie, gdy prezydent Barack Obama przebywa z wizytą w Korei Południowej, celem nowych sankcji jest ukaranie Rosji za to, że nie realizuje międzynarodowego porozumienia dotyczącego uregulowania kryzysu ukraińskiego.

_ - Biorąc pod uwagę pilność zagwarantowania możliwości pomyślnego i pokojowego głosowania w wyborach prezydenckich na Ukrainie w przyszłym miesiącu zobowiązaliśmy się do szybkich działań na rzecz zintensyfikowania ukierunkowanych sankcji i przedsięwzięć, podwyższających Rosji koszty jej działań _ - czytamy w komunikacie.

Dokument ten nie podaje, o jakie kroki konkretnie chodzi. Zaznacza natomiast, że państwa G7 _ nadal przygotowują się do sięgnięcia po szersze, skoordynowane sankcje, w tym przedsięwzięcia sektorowe na jakie pozwolą okoliczności _.

Komunikat przypomina jednocześnie Rosji, że _ drzwi do dyplomatycznego rozwiązania kryzysu pozostają otwarte _ i wzywa ją do przestrzegania zawartego w Genewie porozumienia. W skład G7 wchodzą USA, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Włochy.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)