Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska walczy z korupcją. Miliarder Al-Walid ibn Talal aresztowany

Władze Arabii Saudyjskiej zatrzymały pod hasłami walki z korupcją 11 książąt oraz 38 byłych i obecnych ministrów, deputowanych i biznesmenów. Są oni przetrzymywani w hotelach w Rijadzie. Informację potwierdził w niedzielę przedstawiciel pałacu królewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)
81-letni król Salman ibn Abd al-Aziz zdymisjonował już czterech ministrów

Wśród zatrzymanych jest saudyjski miliarder książę Al-Walid ibn Talal. Jest on jednym z najbogatszych ludzi na Bliskim Wschodzie. Jego majątek oceniany jest na 20 mld dolarów. Ma udziały w Twitterze, Apple, koncernie prasowym Ruperta Murdocha, Citigroup, sieci hoteli Four Seasons i innych.

W sobotę władca Arabii Saudyjskiej, 81-letni król Salman ibn Abd al-Aziz zdymisjonował czterech ministrów, którzy zostali aresztowani. Monarcha powołał też komitet ds.walki z korupcja, na czele którego stanął 32-letni Muhammad ibn Salman, następca tronu, a zarazem minister obrony i wicepremier rządu.

Jest on znany jako zwolennik "powrotu do umiarkowanego islamu". Ambitny książę konsekwentnie konsoliduje swą władzę, przejmując stopniowo kontrolę nad instytucjami odpowiedzialnymi za aparat przymusu i bezpieczeństwo państwa, które tradycyjnie były kontrolowane przez inną gałąź dynastii Saudów.

Oto, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze

Walka z korupcją jest jednym z elementów programu modernizacji zainicjowanego przez następcę tronu, księcia Muhammada ibn Salmana, nazywanego MBS.

Saudyjskie ministerstwo finansów wydało w niedzielę oświadczenie, że decyzja króla utworzenia komitetu antykorupcyjnego i zatrzymanie prominentnych osobistości wzmacnia zaufanie do rządów prawa. W kraju zostanie też utrzymany klimat dla inwestorów - podała telewizja Al-Arabija.

Tagi: świat, arabia saudyjska, policja, zatrzymanie, przedsiębiorczość, prawo, polityka, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-11-2017

przechodzienSmiechu warte. Ok.30 tys.tzw.czlonkow rodziny krolewskiej-darmozjadow dostaje "zasilki"tylko za fakt bycia spokrewnionymi z Saudami.Skala … Czytaj całość

06-11-2017

RezerwistaSaudowie walczą z korupcją, Rosjanie walczą z pijaństwem a Niemcy walczą o pokój.

05-11-2017

hahaha ale brednieśredniowieczne islamskie królestwo Arabii Saudyjskiej bankrutuje i upada podobnie jak bankrutuje i upada sredniowieczna pisowska katolicka III RP … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)