Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki: Katarczycy byli niewiarygodni

0
Podziel się

Zdaniem ministra rolnictwa w sprawie stoczni zbyt dużą rolę odegrała ich historia.

Sawicki: Katarczycy byli niewiarygodni
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDZJkGxx

Zdaniem ministra rolnictwa Marka Sawickiego katarski inwestor, który miał kupić polskie stocznie, od początku był niewiarygodny.

Sawicki dodał, że sprawę prywatyzacji stoczni bardzo trudno jest jednoznacznie ocenić, bowiem dużą rolę odgrywają w niej zaszłości historyczne.

Gość _ Sygnałów Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że jego zdaniem zbyt długo patrzono na te zakłady jedynie pod kątem historycznych zasług i liczono, że ciągle będzie można je finansować. To jednak skończyło się z momentem naszego wejścia do Unii Europejskiej - wyjaśnił Sawicki.

bDZJkGxz

POSŁUCHAJ MINISTRA MARKA SAWICKIEGO:

Sawicki zaznaczył, że dalsze losy szefa resortu skarbu odpowiedzialnego za prywatyzację stoczni zależą wyłącznie do premiera. Wczoraj rzecznik rządu powiedział, że Donald Tusk poinformuje o swojej decyzji we wtorek po posiedzeniu Rady Ministrów.

Według specjalnej ustawy stoczniowej, polski rząd miał czas do 31 sierpnia, aby sprzedać zakłady. W maju przetarg na ich majątek wygrał Stichting Particulier Fonds Greenrights - powołany przez katarski fundusz, który deklarował, że będzie nadal produkował statki i zatrudni część zwolnionej załogi.

Tuż przed terminem zapłaty inwestor poprosił o jego przedłużenie ale i drugiego terminu nie dotrzymał. Wówczas resort skarbu poinformował, że niewykluczone, iż projekt przejmie państwowy Quatar Inventment Authorituy, nie doszło to jednak do skutku. Dlatego rząd wysłał ponownie do Brukseli wniosek o zgodę na sprzedaż stoczni w ramach specustawy.

bDZJkGxF

Wczoraj Komisja Europejska zażądała od Polski dodatkowych informacji dotyczących stoczni w Gdyni i Szczecinie. Dopiero po ich uzyskaniu zdecyduje, czy wydłuży termin sprzedaży majątku obu zakładów. Zdaniem Grada jest to _ zupełnie normalna procedura, z której nie ma co robić sensacji _.

bDZJkGya
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)