Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna chce rozmawiać z opozycją o budżecie

0
Podziel się

Marszałek zapowiada spotkanie z posłami klubów parlamentarnych. PiS: To nie wystarczy, potrzebna jest debata.

Schetyna chce rozmawiać z opozycją o budżecie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgimAqd

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że potrzebna jest rozmowa w sprawie budżetu. Spotkanie z posłami klubów parlamentarnych odbędzie się jutro. Zdaniem PiS to za mało, politycy tej partii domagają się sejmowej debaty na temat finansów państwa.

Będzie to spotkanie informacyjne, uczestniczyć w nim mają szefowie klubów a także minister finansów Jan Rostkowski.

Zdaniem Marszałka Sejmu potrzebna jest rozmowa, bo sprawa finansów jest sprawą nas wszystkich.

bEgimAqf

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNĘ:

Zaproszenia na spotkanie nie otrzymali jeszcze posłowie PiS. Grzegorz Schetyna zapewnił jednak, że na pewno stanie się to dziś, ale ewentualne nie uczestniczenie PiS w spotkaniu byłoby bardzo niedobre.

*POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNĘ: *

Mariusz Błaszczak z PiS odpowiedział, że na razie nic nie wie o zaproszeniu do rozmów. Wcześniej stwierdził, że spotkanie z przedstawicielami klubów to zdecydowanie za mało. Poseł podkreślał, że jego klub parlamentarny chce debaty publicznej w Sejmie, podczas której rząd przedstawi wyczerpujące informacje na temat budżetu.

bEgimAql

Na spotkaniu z dziennikarzami marszałek nie chciał odnieść się do zarzutów Antoniego Macierewicza, który za tragiczny lot prezydenckiego Tu-154, obarczył szefa MON Bogdana Klicha i szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego.

Schetyna dodał, że czeka na środowe spotkanie z prokuratorami, którzy powiedzą o przebiegu śledztwa i o ewentualnych z tym związanych problemach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t102898.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/przez;najblizsze;piec;lat;nie;mamy;szans;na;obnizenie;podatkow,21,0,650005.html) Przez pięć lat nie mamy szans na obniżenie podatków Rząd zamiast szukać pieniędzy w naszych kieszeniach powinien obniżać podatki - uważa opozycja. Ekonomiści na to, że w najbliższych latach dziura budżetowa na obniżanie obciążeń nie pozwoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t102899.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/za;wzrost;vat;zaplacimy;srednio;kilkanascie;zl;na;miesiac,183,0,650167.html) Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc Podwyżka nie będzie bardzo dotkliwa dla portfeli. Problemy i wydatki czekają natomiast pół miliona firm - płatników VAT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t49375.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/bedzie;23-proc;vat;koniec;z;budzetowymi;sztuczkami,109,0,649069.html) Będzie 23-proc. VAT. Koniec z budżetowymi sztuczkami Już rok temu dziura w finansach publicznych była ogromna. Ale ministrowi Rostowskiemu udało się ją ukryć. W tym roku już nie, bo zmieniono prawo. Potrzeba około 50 mld zł. Na początek wzrośnie prawdopodobnie VAT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t97664.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlugi;polski;rosna;warte;sa;juz;tyle;ile;koncern;google,116,0,645748.html) Długi Polski rosną. Warte są już tyle, ile koncern Google Na "swoją część" długu publicznego statystyczny Polak musiałby pracować prawie pół roku. Jesteśmy zadłużeni siedmiokrotnie bardziej od Estończyków.
bEgimAqG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)