Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna odniósł pierwsze zwycięstwo. Wybrano szefa obrad

0
Podziel się:

Trwa posiedzenie, podczas, którego wybrany zostanie szef partii w regionie.

Schetyna odniósł pierwsze zwycięstwo. Wybrano szefa obrad
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEjtAth

Pierwsze zwycięstwo Grzegorza Schetyny na zjeździe dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej w Karpaczu. Szefem obrad został zaproponowany przez jego zaplecze poseł Jakub Szulc. Wygrał ze zwolennikiem Jacka Protasiewicza, ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim.

Trwa posiedzenie, podczas, którego wybrany zostanie szef partii w regionie - o głosy zabiegają do tej pory rządzący na Dolnym Śląsku Grzegorz Schetyna i europoseł Jacek Protasiewicz.

Emocji - co przyznają działacze nie brakuje. Pojawiły się głosy krytyki dotyczące sali, gdzie trwa zjazd. Stanisław Huskowski, który zagłosuje na Jacka Protasiewicza nie ukrywa, ze sala sprawia kłopot. Według niego można mieć zarzuty wobec zachowania tajności głosowania w sytuacji, gdy odbywa się ono w ciasnej sali.

bEEjtAtj

Odpowiedzialni za organizację zjazdu zapewniają, że wszystko jest w porządku. Piotr Borys, zwolennik Grzegorza Schetyny mówi Radiu Wrocław, że nie może być zarzutów, ze coś jest nie w porządku. Podkreślił, że kabiny do głosowania są dostępne dla wszystkich, którzy chcą z nich skorzystać. _ - Tajność głosowania nie jest obowiązkiem, ale prawem _. - dodał Borys.

W zjeździe uczestniczy 401-den delegatów. W ten weekend zakończą się wybory regionalne w PO w 13 regionach. Szefowie regionów automatycznie mają prawo do zasiadania w zarządzie partii.

23 listopada odbędzie konwencja, która dokona między innymi zmian w statucie partii. Zostanie wówczas wybrany między innymi sekretarz generalny partii.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEjtAtp
bEEjtAtK
KOMENTARZE
(0)