Notowania

wiadomości
14.12.2018 07:35

Showmax Polska może trafić w ręce TVP. "Jesteśmy potencjalnie zainteresowani"

Zainteresowanie przejęciem polskiego oddziału Showmaxa wyraziła Telewizja Polska, co potwierdził serwisowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Jankowski/EasNews)

- Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax - powiedział Stanecki serwisowi Wirtualnemedia.pl dzień po decyzji właściciela platformy VoD o wycofaniu się z Polski. - Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu - dodał.

Jak wyjaśnił, Showmax mógłby stanowić "uzupełnienie dla mocno rozwijającej się platformy VoD TVP". - Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty - zaznaczył Stanecki. Dla TVP "szczególnie interesujące" są biblioteka praw oraz same serwisy.

Showmax to serwis subskrypcyjny, którego użytkownicy za miesięczną opłatę mają nielimitowany dostęp do bazy filmów i seriali. Odpowiada m.in. za produkcję "Ucha Prezesa". Właściciel serwisu, południowoafrykański Naspers Group zdecydował się na jego zamknięcie w Polsce.

Wideo: serial "Ucho Prezesa" w Telewizji WP

- 31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna - poinformowała w oświadczeniu Magdalena Marzec, communications manager Showmax w Polsce.

To następstwo strategicznej decyzji Naspers Group o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax. Naspers jest znany w Polsce także jako były właściciel serwisu Allegro.

"Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa" - tłumaczy spółka.

Telewizja Polska nie wyjaśnia, jak mogłaby sfinansować zakup serwisu. Pod koniec zeszłego roku przyznano mediom publicznym 980 mln zł rekompensaty z tytułu wpływów z abonamentu RTV, z czego TVP przypadło 860 mln zł. W 2017 r. Telewizja Polska dostała z tego tytułu 266,5 mln zł, a w tym roku aż 593,5 mln zł.

W połowie 2017 roku TVP otrzymało 800 mln zł pożyczki z Funduszu Reprywatyzacyjnego. Pod koniec czerwca wiceprezes TVP Maciej Stanecki zdradził, że spółka wykorzystała 350 mln zł z tej puli. Zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji, środki tego funduszu powinny być przeznaczone na cele związane z zaspokajaniem roszczeń byłych właścicieli mienia przejętego przez Skarb Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

MaKurski chce dostać prawa do UCHA PReZESA żeby go głęboko schować

14-12-2018

AmaApel do właścicieli SHOWMAXA : za żadne pieniądze nie sprzedawajcie Kurskiemu ! Tam będą same odcinki miesięcznic Smoleńskich i nauki z Torunia !

14-12-2018

LuciaZa złotówkę?

Rozwiń komentarze (11)