Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siemens ukarany w Brazylii zakazem uczestniczenia w przetargach

0
Podziel się:

Koncern Siemensa posłużył się przekupstwem, aby uzyskać kontrakty w przetargach przeprowadzonych przez Pocztę Brazylijską w latach 1999 i 2004.

Siemens ukarany w Brazylii zakazem uczestniczenia w przetargach
(moonhouse/CC/Flickr)

W związku z oskarżeniem o korupcję i przekupstwo koncern Siemensa został ukarany przez brazylijski sąd pięcioletnim zakazem uczestniczenia w publicznych przetargach na terenie Brazylii.

Orzeczenie ogłoszone przez brazylijski Sąd Federalny Pierwszego Regionu w Sao Paulo stwierdza, że wielonarodowy koncern Siemensa posłużył się przekupstwem, aby uzyskać kontrakty w przetargach przeprowadzonych przez Pocztę Brazylijską w latach 1999 i 2004.

Po ogłoszeniu w 2013 roku wyroku sądu brazylijskiego pierwszej instancji Siemens się od niego odwołał, ale przegrał sprawę. Sad rozciągnął pierwotny pięcioletni zakaz uczestniczenia tego koncernu w przetargach ogłaszanych przez pocztę brazylijską na wszystkie brazylijskie przedsiębiorstwa publiczne.

Przeciwko Siemensowi - donosi z Brazylii agencja EFE - toczy się również dochodzenie sądowe w związku z próbami _ ustawienia _ przetargu na obsługę techniczną pociągów w brazylijskim stanie Sao Paulo. W tej samej sprawie toczą się dochodzenia sądowe wobec trzech innych zagranicznych firm.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/181/m114101.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/brazylia;-;ue;kabel;ma;pomoc;w;uniezaleznieniu;sie;od;usa,123,0,1483387.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kabel ma pomóc w uniezależnieniu się od USA
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/70/m211014.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slonina;z;brazylii;na;rynku;rosyjskim;zastapi;te;z;unii;europejskiej,130,0,1480578.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja znalazła nowe źródło słoniny spoza UE
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/190/m155582.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/korupcja;w;brazylii;zamieszki;na;ulicach;rio;de;janeiro,181,0,1473973.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamieszki na ulicach Rio de Janeiro. Powód?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/240/m100848.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rekordowe;upaly;zagrazaja;gospodarce,141,0,1470093.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rekordowe upały zagrażają gospodarce
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)