Notowania

gospodarka
05.06.2017 06:06

Rząd narzuca firmom kolejny podatek. Szykuje skok na składkę rentową

Okazuje się, że przy okazji zmian dodano regulację uniemożliwiającą uzyskanie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy przez osobę, która osiągnęła wiek emerytalny lub pobiera emeryturę

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Rząd chce zakazać przyznawania świadczeń z tytułu niezdolności do pracy osobom, które osiągną obniżony wiek emerytalny i to nawet wówczas, gdy nie pobierają emerytury - alarmuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Na rozpatrzenie przez Stały Komitet Rady Ministrów czeka projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych - czytamy w artykule.

Okazuje się, że przy okazji zmian dodano regulację uniemożliwiającą uzyskanie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy przez osobę, która osiągnęła wiek emerytalny lub pobiera emeryturę - pisze "DGP".

Dziennik wskazuje zarazem, że "obowiązek płacenia składek rentowych pozostanie. Tak rząd chce ratować finanse ZUS" i podkreśla, że "przedsiębiorcy są tym pomysłem oburzeni".

- To jest narzucanie firmom kolejnego podatku. Efekt będzie taki, że w ogóle nie będą zatrudniać emerytów na podstawie umowy o pracę - ostrzega Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Narzucenie takiego ograniczenia będzie sprzeczne z zasadą, zgodnie z którą w razie zbiegu prawa do kilku świadczeń wypłaca się to wyższe lub wskazane przez ubezpieczonego - konkluduje "DGP".

Tagi: gospodarka, emeryci, pracownicy, społeczeństwo, świadczenia, zus, kraj, "dziennik gazeta prawna", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2017

bajSkładkę rentową od zatrudnionego emeryta czy też rencisty płaci się od zawsze więc jaki nowy podatek?

05-06-2017

m-53Jak widać ważny jest tytuł - rząd szykuje skok. Bo w treści dziwny bełkot

Rozwiń komentarze (2)