Notowania

kryzys w polsce
05.03.2009 06:20

Skrzypek: Spekulanci nie powinni liczyć na pomoc

Spekulacje na płytkich, wschodzacych rynkach pogłębią kryzys - uważa prezes NBP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Prezes NBP Sławomir Skrzypek sprzeciwia się pompowaniu środków publicznych w instytucje finansowe spekulujące na rynkach wschodzących.

_ - Należy wyraźnie zakwestionować politykę pompowania pieniędzy publicznych do instytucji finansowych, które spekulują na płytszych rynkach, szczególnie w obecnych warunkach znacznej niepewności związanej z sytuacją makroekonomiczną i zmiennością globalnych rynków finansowych _ - powiedział Skrzypek w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej NBP.

Czytaj w Money.pl
*Do spekulacji na złotym przyznał się Goldman Sachs * W sprawach Europy Środkowej bankowi doradza były premier PiS Kazimierz Marcinkiewicz. Czytaj w Money.pl
* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Grad nie rozmawia z Goldman Sachs. To kara za spekulacje ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;nie;rozmawia;z;goldman;sachs;to;kara;za;spekulacje,224,0,430304.html )
* [ Polska nie musi być rajem dla spekulantów ]( http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/polska;nie;musi;byc;rajem;dla;spekulantow,29,0,385053.html )

Dodał, że spekulacje mogą przyczynić się do dalszego destabilizowania rynków i wzmacniania skutków kryzysu finansowego na rynkach wschodzących.

_ - Należy wyraźnie stwierdzić, biorąc pod uwagę integrację światowej gospodarki, że konsekwencje spekulacji na wschodzących rynkach mogą wcześniej czy później odbić się na krajach, które uciekają się do wyznawania niewłaściwej polityki. Chodzi o taką politykę, która nie bierze pod uwagę działań beneficjentów pomocy publicznej _ - napisał prezes NBP.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w polsce, skrzypek, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz