Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rpo
25.10.2018 12:22

Śląskie wie, jak pomagać

Unia Europejska poza wspieraniem biznesu i przedsiębiorców dba również o potrzeby mieszkańców województwa śląskiego, podnosząc jakość usług społecznych. Celem projektów dofinansowanych w ramach Poddziałania 9.2.4 ma być wzrost dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu na terenach objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pula środków trwającego właśnie naboru wynosi ponad 9,5 mln zł. Warto się o nie starać, szczególnie że maksymalny poziom dofinansowania to aż 93%.

W ramach Poddziałania 9.2.4 można zaplanować usługi między innymi dla osób starszych, rodzin, które na co dzień borykają się z problemami opiekuńczo­-wychowawczymi czy osób z niepełnosprawnościami.

Pomysł na projekt?

Najważniejsze jest, by rozwijać usługi świadczone w środowisku, w sposób uwzględniający indywidualne potrzeby. Można zaplanować m.in. działania dla seniorów, które pozwolą im jak najdłużej funkcjonować samodzielnie i odciążą rodzinę w sprawowaniu opieki. Sprawdzą się tu kluby seniora czy usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania osoby starszej. W przypadku wsparcia rodzin będą to działania, które zapobiegają rozdzieleniu dziecka z rodziną – m.in. pomoc asystenta rodziny, psychologa czy pedagoga. Na dofinansowanie mogą też liczyć projekty, dzięki którym dzieci zamiast do domów dziecka, trafią do rodziny zastępczej czy rodzinnego domu dziecka. Z kolei pomysłem na wsparcie osób z niepełnosprawnościami jest uruchomienie usług asystenckich.

Kto może starać się o dofinansowanie?

Czekamy na inicjatywy samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Aplikować mogą wnioskodawcy, których projekty będą realizowane na terenach objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju. Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą Lokalnego Systemu Informatycznego – lsi.slaskie.pl.

Trzeba przesłać go do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego z wykorzystaniem: Platformy e-Usług Publicznych SEKAP dostępnej pod adresem sekap.pl lub Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP dostępnej pod adresem epuap.gov.pl.

Do dzieła!

Wnioski można składać do 29 listopada br. Oto kilka rad nt. jego sporządzania:

Wejdź na stronę:

rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/362 i zapoznaj się z dokumentacją konkursową.

Sprawdź, czy Twój pomysł ma szanse na otrzymanie dofinansowania. Upewnij się przede wszystkim, czy zaplanowałeś działania na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju.

Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z pracownikami Urzędu i umów się na spotkanie.

Gdzie po informacje nt. Naboru?

Główny Punkt Informacyjny w Regionie
ul. Dąbrowskiego 23, parter, sektor C
40-037 Katowice

Telefony do konsultantów:

32 77 40 172
32 77 40 193
32 77 40 194

E-mail:

punktinformacyjny@slaskie.pl

Godziny pracy punktu:

w poniedziałki w godzinach:
7.00–17.00,
od wtorku do piątku w godzinach:
7.30–15.30

Tagi: rpo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2018

Negus to cesarz etiopskiPotem będzie jak w US gdzie padło stwierdzenie, że gdyby zlikwidować instytucje pomocowe to znikła by opalona warstwa średnia. :)) Nawet … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)