Notowania

sld
12.07.2011 13:15

SLD przedstawił propozycje dotyczące spreadów

Sojusz Lewicy Demokratycznej proponuje zmianę spreadów, które banki ustalają dla osób spłacających kredyty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

[Na zdjęciu Marek Wikiński z SLD]

Wczoraj, polska waluta mocno traciła na wartości. Za euro trzeba było po południu zapłacić nawet 3,98 zł, a za szwajcarskiego franka rekordowe 3,40 zł. Dziś frank kosztuje już nawet 3,50 zł. Oznacza to kolejny wzrost wysokości raty dla kredytobiorców, którzy zaciągnęli pożyczki w obcej walucie.

- _ Chcemy zmienić prawo bankowe w taki sposób, aby każdy bank był zobowiązany do wpisania do umowy kredytowej wysokości maksymalnej stawki spreadu _ - powiedział na konferencji prasowej poseł Marek Wikiński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA SLD:

Poseł Wikliński dodał, że w rachubę nie wchodzą wcześniejsze propozycje w formie poprawek do projektu Platformy Obywatelskiej, gdyż są to dwie rózne ustawy i mógłby zostać podniesiony zarzut niekonstytucyjności zgłoszonego w takim trybie projektu. _ - Dlatego wyszliśmy z odrębną inicjatywą ustawodawczą _ - tłumaczył poseł SLD.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t131258.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/za;ograniczeniem;spreadow;sa;wszyscy,76,0,864588.html) Za ograniczeniem spreadów są wszyscy Posłowie koalicji i opozycji deklarują poparcie dla ograniczenia bankowych spreadów walutowych, stosowanych przy kredytach hipotecznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t142903.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;nie;bedzie;doplat;do;kredytow;we;frankach,241,0,853489.html) Tusk: Nie będzie dopłat do kredytów we frankach -_ Nie mógłbym spojrzeć w twarz tym ludziom, których nie było stać na wzięcie żadnego kredytu _ - powiedział premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t142896.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/drogi;frank;nbp;nie;zamierza;interweniowac,84,0,852820.html) Drogi frank? NBP nie zamierza interweniować Belka: _ Nie grozi nam to co dzieje się na Węgrzech, Polacy sumiennie spłacają kredyty. _
Tagi: sld, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz