Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SLD ufa rządowi Donalda Tuska. Nie poprą wniosku PiS

0
Podziel się:

SLD, tak jak pozostałe kluby nie poprzez misji Piotra Glińskiego. Dziś Sejm rozpatrzy wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności.

SLD ufa rządowi Donalda Tuska. Nie poprą wniosku PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLD Leszek Miller, choć wie jak skończy się głosowanie w tej sprawie, zamierza przysłuchiwać się dzisiejszej debacie. - _ Będę uczestniczył, gdybym nie uczestniczył, to byłby wyraz pogardy dla moich wyborców, którzy mnie wybrali, żebym był na sali sejmowej wtedy, kiedy są ważne debaty _- podkreśla były premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Według Millera początkowo PiS zyskiwał wizerunkowo na swojej propozycji. Później jednak, jak mówi polityk, sprawa stała się komiczna. - _ Dało się w pierwszych tygodniach, kiedy część mediów i część polityków dała się nabrać na to przedstawienie. Ale dzisiaj już nikt tego poważnie nie traktuje i nikt nie traktuje też poważnie tej inicjatywy _ - mówi Leszek Miller.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

1 października ubiegłego roku Jarosław Kaczyński wskazał profesora Glińskiego jako kandydata na na szefa rządu technicznego. Po pięciu miesiącach, 11 lutego wniosek został złożony w Sejmie. Znalazło się tam stwierdzenie, że obecny rząd szkodzi Polsce i nie spełnia _ elementarnych warunków uzasadniających akceptację _.

Ponieważ rząd nie stracił większości, wnioskodawcy wyjaśnili, że chodzi o _ inicjowanie zmiany rządu przez opozycję, która - zgodnie z przekonaniem znaczącej części opinii publicznej - uważa dalsze trwanie dotychczasowego rządu za szkodliwe dla kraju _.

Czytaj więcej w Money.pl
Profesor Gliński na kryzys? Dziś decyzja Sejm rozpatrzy wniosek PiS o wyrażenie wotum nieufności rządowi Donalda Tuska i wybranie Piotra Glińskiego na premiera.
Nagłe spotkanie Tuska z Millerem Według rzecznika SLD, była to _ rozmowa byłego premiera z obecnym szefem rządu _.
O czym rozmawiał Miller z Markiem Belką? Belka zapewnił podczas spotkania, że sytuacja polskiego złotego i polskiej gospodarki jest niezła, a nawet może więcej niż niezła.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)