Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smog w Chinach przekroczył wszelkie normy. Mieszkańcy się boją

0
Podziel się

Ludzie chodzą po ulicach w maskach na twarzach. Nie wierzą już, że państwo poradzi sobie z problemem.

Smog w Chinach przekroczył wszelkie normy. Mieszkańcy się boją
(PAP/EPA)
bEqIZOcB

Drapacze chmur w Pekinie zasnuł gęsty smog. Ilość toksycznych cząstek w powietrzu ponad 20 razy przekroczyła wartość uznawaną za bezpieczną. Władze mówią o pierwszej w tym sezonie fali niebezpiecznego zanieczyszczenia w stolicy.

Powietrze, którym oddychają mieszkańcy Pekinu, drażni ich drogi oddechowe. Wielu ludzi spieszących z rana do pracy zakładało na twarze maseczki. Władze miejskie poinformowały, że widoczność spadła w mieście do kilkuset metrów i że najprawdopodobniej sytuacja nie poprawi się w piątek.

Jakość powietrza w Pekinie jest często zła, zwłaszcza zimą, kiedy rośnie ilość spalanego węgla. Podobne problemy występują jednak nie tylko w stolicy, ale w większości chińskich miast; ochrona środowiska od dawna przegrywa w Chinach z wymogami rozwoju gospodarczego. Główne źródła zanieczyszczenia powietrza to spalanie węgla i spaliny samochodowe.

bEqIZOcD

Przedsięwzięcia podejmowane przez władze centralne w walce z zanieczyszczeniem, np. program ograniczenia zużycia węgla w czterech kluczowych zagłębiach przemysłowych kraju, zyskują aprobatę międzynarodowych organizacji ekologicznych. Jednak regularne ataki smogu, nękające przede wszystkim duże miasta, coraz bardziej irytują mieszkańców.

Maski z filtrami oraz sprzęt oczyszczający powietrze biją rekordy popularności na internetowych platformach handlowych, co sugeruje, że część obywateli decyduje się wziąć ochronę swojego zdrowia we własne ręce.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqIZOde
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)