Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska przedstawiła swój "dekalog europejski"

0
Podziel się:

Ma się on stać kanwą europrogramu Solidarne Polski, który zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Solidarna Polska przedstawiła swój "dekalog europejski"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Działania na rzecz wzrostu płac, zatrzymania masowej emigracji i wsparcia rodzin oraz sprzeciw wobec wprowadzenia waluty euro oraz promocji ideologii gender - to niektóre punkty europejskiego dekalogu, przedstawionego dziś przez Solidarną Polskę.

_ - Tyle powinno być w Polsce Unii Europejskiej, ile to służy naszym interesom, czyli polska gospodarka po pierwsze i polskie interesy; taki jest punkt widzenia Solidarnej Polski _ - oświadczył lider SP Zbigniew Ziobro podczas posiedzenia Rady Głównej partii, które odbyło się w niedzielę w Warszawie.

Jak mówił, w związku z nadchodzącymi eurowyborami SP przygotowała hasłowy _ dekalog europejski, który stanie się kanwą europrogramu partii _. Ten zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Pierwszy punkt dekalogu to - jak zaznaczył Ziobro - _ powstrzymanie masowej emigracji Polaków, zwłaszcza zdolnych i ambitnych _ poprzez działania na rzecz wzrostu płac w Polsce. _ Nie będzie to możliwe bez postawienia na wzrost polskiej przedsiębiorczości, odbudowę przemysłu, rozwój wiedzy i technologii _ - przekonywał lider SP.

Jego zdaniem, emigracji Polaków do innych krajów UE ma też przeciwdziałać odpowiedni program polityki prorodzinnej zakładający wprowadzenie ulg podatkowych dla rodzin, zasiłków na dzieci i bezpłatnych przedszkoli.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/27/m202267.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;do;parlamentu;europejskiego;protasiewicz;szefem;sztabu;po,210,0,1464786.html) *Wiadomo, kto będzie szefem sztabu Platformy * Europoseł Jacek Protasiewicz będzie szefem sztabu wyborczego PO w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według Ziobry złotówka musi pozostać polską walutą narodową, a przyjęcie euro nie leży w interesie narodowym. _ Doświadczenie pokazało, że wspólna strefa euro doprowadziła do kryzysu gospodarczego w wielu krajach UE _ - argumentował lider SP.

Ziobro zaznaczył, że chce też zapewnić polskim rolnikom lepsze warunki do konkurowania w Europie poprzez zrównanie dopłat. Według niego rolnicy są w Unii dyskryminowani, na co _ pozwala bierny rząd Donalda Tuska _. Solidarnej Polsce nie podobają się także ustalenia zawarte w pakiecie klimatyczno-energetycznym, które - jej zdaniem - wkrótce spowodują zwiększenie cen energii elektrycznej o 30 proc. oraz utratę blisko 300 tys. miejsc pracy w przemyśle.

W dekalogu SP podkreślono także, że partia będzie działać na rzecz poszukiwań gazu łupkowego w Polsce na szeroką skalę, m.in. walcząc o unijne środki na ten cel.

SP chce także sprzeciwiać się _ narzucaniu przez Europę ideologii gender _. _ - Tymczasem pod pozorem równouprawnienia zaczyna się za unijne pieniądze propagować skrajnie lewacką ideologię, która tworzy fikcję wyboru płci _ - przekonywał Ziobro.

Ziobrę wsparł wiceszef SP Jacek Kurski. _ - My jesteśmy partią antyestablishmentową. Bo dziś stosunki z Europą są w Polsce przedmiotem widocznego konsensusu Platformy Obywatelskiej z PiS i SLD, pomimo całego teatralnego blichtru, jaki widzimy _ - przekonywał. Zaznaczył, że mimo _ skoku infrastrukturalnego _, który nastąpił wskutek dopływu środków unijnych, jego zdaniem działania UE przyniosły Polsce dużo _ katastrofalnych zjawisk _. Wymienił w tym kontekście: upadek stoczni, cukrowni, przyjęcie paktu fiskalnego oraz budowę gazociągu Nord Stream, omijającego Polskę.

Dlatego - przekonywał Kurski - potrzebny jest _ nowy kurs europejski _, który wskaże jego ugrupowanie. Ma on - według Kurskiego - polegać na _ odejściu od traktatu lizbońskiego i przejściu do formuły Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej _.

_ - Ten traktat (lizboński) okazał się niewydolny, przestrzegaliśmy przed tym polski świat polityczny. Jego przyjęcie oznaczało kompletną degradację polskiej pozycji międzynarodowej od końca osiemnastego wieku, od rozbiorów, trzeba z tym skończyć. EWG - to jest kierunek, w którym powinna iść Europa, nie superpaństwo, nie fałszywa, świecka ideologia, ale zasada: tyle wspólnych instytucji ile wspólnych wartości _ - mówił Kurski.

W zaplanowanych na 25 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego wybranych zostanie 51 polskich europosłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Łatwiej będzie można zostać europosłem Usuwają one błąd ze wzoru na obliczanie limitu wydatków na kampanię podczas eurowyborów i wprowadzają ułatwienia dla kandydatów w wyborach do PE bez obywatelstwa polskiego.
Kwaśniewski do Parlamentu Europejskiego? Jak dodał - do eurowyborów pozostał jeszcze rok i pozostawia tę sprawę otwartą.
Będą zmiany w ministerstwie? To zależy od... - Mam dostatecznie dużo bieżącej pracy przez najbliższych wiele, wiele miesięcy i staram się tę pracę wykonywać - podkreślił minister administracji i cyfryzacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)