Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
11.04.2013 14:57

Solidarna Polska wzywa ministra transportu do dymisji

Nie zdołali go odwołać, więc wzywają do dymisji. Nie zostawią tak zaniedbań na kolei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

Nie zdołali go odwołać, więc wzywają do dymisji. Chodzi o ministra transportu Sławomira Nowaka, którego odwołania ze stanowiska chciała Solidarna Polska.

Podczas konferencji prasowej posłowie - Patryk Jaki i Andrzej Romanek - krytykowali działania resortu jeśli chodzi o kolej. Klub domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji infrastruktury oraz, by w tej sprawie odbyła się sejmowa debata.

Poseł Jaki cytował fragment raportu NIK dotyczący inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez PKP PLK. Wynika z niego między innymi, że były one prowadzone nieterminowo, co może doprowadzić do utraty unijnego dofinansowania. Polityk Solidarnej Polski podkreśla, że NIK źle ocenił dokonania ministra transportu.

Wtórował mu poseł Andrzej Romanek, który wyciągnął z raportu wniosek, że gdyby NIK decydował o obsadzie stanowiska ministra transportu, to Sławomir Nowak dawno nie pełniłby tej funkcji. Dlatego poseł Romanek zaapelował do ministra Nowaka, by honorowo podał się do dymisji.

W cytowanym przez posłów Solidarnej Polski raporcie NIK-u odnośnie inwestycji kolejowych jest mowa o wieloletnich zaniedbaniach, sięgających 20-30 lat wstecz.

Rzecznik Izby Paweł Biedziak zwrócił uwagę, że kontrolerzy zauważyli też zwiększenie aktywności w wielu dziedzinach dotyczących kolei. _ - Wyrażając krytyczną ocenę działań w tym obszarze, NIK jednocześnie dostrzega zwiększenie aktywności ministra w tworzeniu warunków zapewnienia sprawnej realizacji inwestycji kolejowych _ - można przeczytać w pokontrolnych wnioskach.

Czytaj więcej w Money.pl
Awarię usuwają nawet dwa lata. Kolej igra z życiem pasażerów Podwyżki, likwidacja połączeń i nieudolne zarządzanie. PKP PLK, może stracić ponad 6 mld złotych.
Ujawnili bezprawne działania PKP Niedotrzymywanie terminów, marnowanie pieniędzy, niegospodarność - to główne grzechy spółki.
Minister Nowak omija przepisy? _ Wypowiedź ministra transportu, że Przewozy Regionalne są w fatalnej sytuacji finansowej i zagrożone upadłością, odbieram jako atak na spółkę _ - mówi prezes firmy.
Tagi: pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz