Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

"Solidarność". Piotr Duda ponownie przewodniczącym

41
Podziel się:

Zjazd delegatów Solidarności zdecydował, że Piotr Duda pozostanie przewodniczącym związku zawodowego. To będzie jego trzecia kadencja na tym stanowisku.

To trzecia kadencja Dudy na stanowisku
To trzecia kadencja Dudy na stanowisku (EAST NEWS)

XXIX Krajowy Zjazd Delegatów odbywa się w Częstochowie. Dotychczasowy przewodniczący nie miał żadnego kontrkandydata. Jako główny priorytet swojej następnej kadencji Piotr Duda określił zakładowe i ponadzakładowe układy zbiorowe pracy. Za ważną kwestię uznał także sprawę emerytur dla kobiet i mężczyzn.

- Żyjemy w dynamicznych czasach, dlatego będziemy musieli reagować na bieżąco, jeśli chodzi o związkowe sprawy.Związek zawodowy "Solidarność" jest najsilniejszy, najlepszy, najskuteczniejszy i jest wyrazisty, wie, czego chce. Możecie się państwo spodziewać samych dobrych rzeczy – powiedział. - Ja sam nic nie znaczę, wszyscy związkowcy, wszyscy delegaci tworzymy jedną wspaniałą rodzinę solidarności. Sam Piotr Duda nic by nie zrobił, nic nie znaczy, jestem tylko wybrany jako szef komisji krajowej – dodał.

Zobacz także: Piotr Duda: na ten dzień czekaliśmy długo

Dudę poparło 248 z 267 głosujących. - Nigdy nie robiłem żadnych kampanii wyborczych. Moja kampania wyborcza rozpoczyna się już teraz i kończyć się będzie za cztery lata - tak to powinno wyglądać, w przeciwieństwie do tego, co robią politycy – powiedział przewodniczący.

W piątek delegaci zdecydują o statusie kadencji przewodniczącego. W zależności od ich decyzji trzeci okres Dudy na fotelu przewodniczącego może zostać przedłużony z czterech do pięciu lat. Dyskutowana jest także zmiana, która ograniczy liczbę dozwolonych kadencji przewodniczącego do dwóch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
Dana
6 lat temu
Solidarność to była za Lecha Wałęsy, obecna jest dla komisji zakładowych.
Zwiazk
6 lat temu
Już jest podobny do świni.
Kriss68
6 lat temu
Wojownik , nie długo kupi związkowcom saperki aby się okopali . Duda powiela błąd Krzaklewskiego , zmontował AWS bis , rację mają ci co twierdzą że to przybudówka PIS . Razem rozwaloą mikro imałą przedsiębiorczość na koszt pompowania spółek skarbu państwa gdzie drenują z nas kasę bo to kasa niczyja czyli nasza
marek11
6 lat temu
Jako pisowska przystawka ,,Solidarność " straciła rację bytu.
babcia
6 lat temu
A OD KIEDY TA PRZYBUDÓWKA PISU NAZYWA SIĘ ZWIĄZKIEM SOLIDARNOŚĆ ????? UTRZYMUJĄ NA NIEZŁYM POZIOMIE DUDUSIA
...
Następna strona