Notowania

praca
06.08.2018 22:05

"Solidarność" chce podwyżek w budżetówce. We wtorek spotkanie z premierem

We wtorek Mateusz Morawiecki spotka się w Gdańsku ze związkowcami z "Solidarności" - informują Kancelaria Premiera i "Solidarność". Tematem mają być między innymi podwyżki w budżetówce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
"Przewodniczący "S" Piotr Duda już od kilku tygodni informował, że zaproponował premierowi Morawieckiemu spotkanie z Komisją Krajową NSZZ " Solidarność" za zamkniętymi drzwiami

Do zamkniętego dla mediów spotkania ma dojść o godzinie 14.30 w gdańskiej siedzibie związku.

"Przewodniczący "S" Piotr Duda już od kilku tygodni informował, że zaproponował premierowi Morawieckiemu spotkanie z Komisją Krajową NSZZ " Solidarność" za zamkniętymi drzwiami, aby porozmawiać o problemach, które nurtują związek" - czytamy na stronie "Tygodnika Solidarność".

Rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski powiedział PAP, że główne żądania "S" to: 12-procentowy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w budżetówce i wzrost płacy minimalnej o 8,5 proc. Dałoby to minimalną krajową na poziomie 2278 zł, a nie - jak chce rząd - 2220 zł.

Zobacz też: "Solidarność": Wolna niedziela nie tylko dla pracowników handlu albo dodatek za pracę

Dodatkowo "Solidarność" domaga się też odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego, co dałoby wzrost na jednego pracownika rocznie o ok. 300 zł.

- Nie znajdujemy już w tej chwili żadnych argumentów dla dalszego zamrażania podwyżek w budżetówce. My nie jesteśmy w stanie już dłużej tłumaczyć ludziom, że się nie da - uzasadniał w rozmowie z PAP rzecznik "S" Marek Lewandowski. Tymczasem płace w sferze budżetowej są zamrożone od 2010 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, solidarność, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2018

ZdzichoDuda się uaktywnił:))) On tak co trzy lata zawsze przed wyborami :))) Po za tym te śmierdzące lenie kompletnie nic nie robią. Najlepiej rozwiązać tą … Czytaj całość

06-08-2018

GośćCo mnie obchodzi, że związkowcy z zapożyczoną nazwą chcą podwyżek. Gdzie byli jak był strajk niepełnosprawnych??? Gdzie byli gdy pielęgniarki, … Czytaj całość

06-08-2018

xxxKolejna karykatura o tym nazwisku

Rozwiń komentarze (217)