Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy

0
Podziel się

Perspektywa podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską będzie głównym tematem dzisiejszego spotkania w Warszawie.

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJkMFtx

Perspektywa podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską będzie głównym tematem dzisiejszego spotkania w Warszawie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy. Radosław Sikorski i Leonid Kożara rozmawiać będą także o współpracy naszych krajów w sferze gospodarki i oświaty.

Jednak- jak zaznacza rzecznik MSZ Marcin Bosacki- najważniejsza część rozmów będzie poświęcona zbliżeniu na linii UE-Ukraina. Polska będzie zachęcać Ukrainę do przeprowadzenia reform, które są konieczne do podpisania umowy stowarzyszeniowej.

Rozmowy szefów dyplomacji odbędą się w ramach V Narady Kierownictw Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski i Ukrainy. Leonid Kożara spotka się też z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

bDJkMFtz

W poniedziałek w Brukseli odbył się unijno-ukraiński szczyt. Unia Europejska zaapelowała do Ukrainy o reformy polityczne i przestrzeganie zasad demokracji, a na rezultaty czeka do maja. To warunek podpisania jesienią umowy stowarzyszeniowej Kijowa ze Wspólnotą.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący wynik Polaków. Docenili ich za... Wraz z ogłoszoną w środę listą najlepszych dyplomatów zagranicznych IPŚ zaprezentował ranking dyplomatów Ukrainy na świecie.
Komorowski pojedzie na Litwę. Dobra decyzja? Tematem rozmów Komorowskiego i prezydent Grybauskaite będzie polsko-litewska współpraca dwustronna, a także przewodnictwo Litwy w Radzie UE w drugim półroczu 2013 r.
"Wynik tych wyborów to dowód sukcesu" Zdaniem prezydenta otwarcie perspektywy zbliżania Ukrainy z UE powinno oznaczać także postęp reform wewnętrznych.
bDJkMFua
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)