Notowania

bronisław komorowski
27.02.2013 06:39

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy

Perspektywa podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską będzie głównym tematem dzisiejszego spotkania w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Perspektywa podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską będzie głównym tematem dzisiejszego spotkania w Warszawie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy. Radosław Sikorski i Leonid Kożara rozmawiać będą także o współpracy naszych krajów w sferze gospodarki i oświaty. *

Jednak- jak zaznacza rzecznik MSZ Marcin Bosacki- najważniejsza część rozmów będzie poświęcona zbliżeniu na linii UE-Ukraina. Polska będzie zachęcać Ukrainę do przeprowadzenia reform, które są konieczne do podpisania umowy stowarzyszeniowej.

Rozmowy szefów dyplomacji odbędą się w ramach V Narady Kierownictw Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski i Ukrainy. Leonid Kożara spotka się też z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

W poniedziałek w Brukseli odbył się unijno-ukraiński szczyt. Unia Europejska zaapelowała do Ukrainy o reformy polityczne i przestrzeganie zasad demokracji, a na rezultaty czeka do maja. To warunek podpisania jesienią umowy stowarzyszeniowej Kijowa ze Wspólnotą.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący wynik Polaków. Docenili ich za... Wraz z ogłoszoną w środę listą najlepszych dyplomatów zagranicznych IPŚ zaprezentował ranking dyplomatów Ukrainy na świecie.
Komorowski pojedzie na Litwę. Dobra decyzja? Tematem rozmów Komorowskiego i prezydent Grybauskaite będzie polsko-litewska współpraca dwustronna, a także przewodnictwo Litwy w Radzie UE w drugim półroczu 2013 r.
"Wynik tych wyborów to dowód sukcesu" Zdaniem prezydenta otwarcie perspektywy zbliżania Ukrainy z UE powinno oznaczać także postęp reform wewnętrznych.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz