Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stacje paliw odbierają klientów kawiarniom

5
Podziel się:

Rosnąca liczba miejsc serwujących latte i espresso napędza biznes kawiarniany. Boom byłby jeszcze większy, gdyby nie wysokie ceny małej czarnej - pisze "Rzeczpospolita".

Stacje paliw odbierają klientów kawiarniom
(kgelati1/iStockphoto)

Już niemal 30 proc. Polaków pije kawę poza domem kilka razy w tygodniu - wynika z raportu Cafe Monitor 2016 firmy ARC Rynek i Opinia. Zmianie przyzwyczajeń miłośników małej czarnej sprzyja rosnąca liczba punktów.

- Oferta kawowa pojawia się w miejscach, gdzie jej do tej pory nie było: w piekarnio-ciastkarniach czy kioskach z prasą. Bardzo wysoki odsetek badanych pije kawę na stacjach benzynowych - komentuje Katarzyna Knothe z ARC Rynek i Opinia.

Stacje paliw wskazało aż 66 proc. osób zapytanych o to, gdzie piło kawę w ciągu ostatnich 30 dni. Z 80 proc. wskazań wyprzedziła je tylko kawa wypita w domu lub u znajomych. Dopiero na szóstym miejscu (51 proc. wskazań) znalazły się kawiarnie sieciowe.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
keks
7 lat temu
kawa na niektórych stacjach, niewiele różni się od paliwa lanego do zbiorników... nie mówię że wszędzie... ale na wet na dobrych stacjach... stacja benzynowa, na benzynie na pewno nie zarabia tyle ile na alkoholu, kawie i jedzeniu...
anton
7 lat temu
Najwyższy czas aby i Polska zaczęła przechodzić na samochody elektryczne (w Norwegii stanowią już ponad 50 % au na drogacht) i zlikwidować pseudo stacje benzynowe, które de facto zajmują się handlem alkoholami i serwują trujące hot dogi. Prędzej niż później, stacje benzynowe znikną, bo to relikt zacofania, a sprzedaż alkoholi i hot dogów to obciach.
*#2@
7 lat temu
A kiedy na stacjach benzynowych otworzą kaplice. To byłby świetny wkład w odciąganiu ludzi od Kościoła. Powinni jeszcze oferować miejsca noclegowe, takie na szybki numerek. Wogóle to stacje benzynowe stają się szczególnym przybytkiem. Takim nietykalnym, wszechstronnym wrzodem.
buba
7 lat temu
pije na BP lub w McD tylko w filiżankach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
robal_pl
7 lat temu
Taaa... A jak człowiek chce zatankować to musi czekać godzinę aż pani obsłuży wszystkich kupujących kawę i hotdogi...