Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Stokrotka wraca do formy. Litwini uporządkowali sytuację

6
Podziel się:

Zaraz po przejęciu kontroli nad Emperią, litewską Maxima Grupe spotkała niemiła niespodzianka. Sprzedaż się pogorszyła, choć przedtem wyniki rosły. W czerwcu sytuacja wygląda już inaczej. Klienci wydawali więcej.

Sieć Stokrotka przypłaciła zmianę właściciela jednym słabym miesiącem
Sieć Stokrotka przypłaciła zmianę właściciela jednym słabym miesiącem (Eastnews/Wlodzimierz Wasyluk)
bELcBJGt

Zmiana właściciela nie odbywa się bez konsekwencji dla działalności spółki. Widać to na przykładzie sieci Stokrotka. Przejęcie spółki Emperia (właściciela sieci Stokrotka), przez litewską Maxima Grupe zbiegło się w czasie z obniżeniem sprzedaży w kwietniu o prawie 12 proc. rdr bez uwzględnienia nowo otwartych sklepów (sprzedaż like for like LFL).

Maj wyglądał już prawie tak samo jak ten sam miesiąc 2017 roku, ale w czerwcu widać w końcu ożywienie. Wydaje się, że Stokrotka wraca na poprzednie tory.

Sprzedaż towarów LFL w sklepach własnych Stokrotki wzrosła w ub. miesiącu o około 1,6 proc. w porównaniu do czerwca 2017 roku. Gdy podsumować całe półrocze, to nadal jednak bardzo słaby kwiecień odbija się na wynikach, bo klienci wydali mniej o 2,3 proc. niż rok wcześniej.

bELcBJGv
Zobacz także: Zobacz też: Handlowcy przeciwko zaostrzeniu zakazu. "Sklepy muszą pracowac wcześnie rano albo późno w nocy"

W czerwcu 2018 roku otworzono cztery nowe sklepy: dwa supermarkety Stokrotka oraz dwa markety Stokrotka Express. W rezultacie powierzchnia handlowa sklepów powiększyła się o 0,9 tys. mkw: 0,8 tys. m.kw. w supermarketach Stokrotka oraz 0,1 tys. m.kw. w marketach Stokrotka Express.

Łączna liczba sklepów Stokrotka na koniec czerwca 2018 roku wyniosła 450, natomiast łączna powierzchnia handlowa - 189,8 tys. m.kw.

bELcBJGB

Wstępne wyniki sprzedaży z uwzględnieniem nowych placówek wyniosły 225 mln zł i były wyższe od osiągniętej sprzedaży towarów w czerwcu 2017 roku o ok. 10,4 proc. Przychody ze sprzedaży towarów za okres styczeń-czerwiec wyniosły 1 323 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2017 roku o 9,9 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELcBJGW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Rafał.
3 lata temu
Nadal są braki w dostawach.Sklepy mają słabsze obroty.Litwinów na razie to nie interesuje.
gabi
3 lata temu
polecam biedronke super promocje co tylko wejde to pelny koszyk tyle rzeczy w promocji
Mk
3 lata temu
Drogi redaktorze juk kilkukrotnie czytam że sprzedaz spadla rdr w kwietniu a moze dlatego ze chodzi o przesuniecie swiat a nie pogorszenie wynikow moze trzebaby choc spojrzec w kalendarz nastepnym razem zamiast pisac tekst o niczym
bELcBJGX
Slawoj
3 lata temu
Ja już do Stokrotki niet. Pojdu do polskiego Dina.
waldek 14l
3 lata temu
najważniejsze są ceny. Jak będą OK, to i sprzedaż wzrośnie.